"לא קיבלתי צ'אנס": הסיבה שבגללה טיילר דורסי לא במכבי תל אביב

הרצון לשמש ככינור ראשון, המספרים שמעידים על חשיבותו והעקיצה ליאניס ספרופולוס. הצהובים יגיעו לפיראוס למפגש מול האקס, לו יש בטן מלאה על העונה שעברה. הסיפור המלא

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )

הוא הראה ניצוצות לפרקים במכבי ת"א ולא באמת הצליח להותיר חותם, אבל העונה, כשקיבל את התפקיד המרכזי על הסט של אולימפיאקוס, טיילר דורסי פורח. ובעוד היוונים נהנים מאקס מכבי ת"א וחוזרים אט אט לקדמת הבמה ביורוליג, אי אפשר שלא לתהות האם מכבי ת"א פיספסה בהתנהלות שלה עם הקלעי.

כבר במהלך העונה הקודמת ניתן היה לזהות שלדורסי לא נוח עם ההיררכיה במכבי ת"א. בלא מעט משחקים, דורסי הרגיש שהוא זה שצריך היה לקבל את המושכות. ואכן, הייתה תקופה שבה הוא הפגין דומיננטיות ו-ווילבקין הפגין יכולת פושרת - אבל ברירת המחדל של יאניס ספרופולוס מאז ומתמיד הייתה ווילבקין תחילה, ורק לאחר מכן כל השאר.

הוא הפעיל לחצים בלתי פוסקים על מנת לקבל תפקיד מרכזי יותר, ובאיזשהו שלב נחתה על מכבי ת"א ההבנה שהיא כבר לא תוכל לספק את הרצונות של הגארד בעל האזרחות היוונית. בשלב הזה הוחלט שיש לרענן את הקבוצה עם שחקן שיותר יתאים באופי לווילבקין. וכך, נחת ג'יימס נאנלי בהיכל.

עם זאת, מבט מעמיק יותר על היכולת של מכבי ת"א בעונה שעברה מגלה שדווקא כאשר דורסי היה זה שלקח על עצמו את התפקיד המרכזי, בלא מעט מקרים מכבי ת"א הרוויחה מכך. זה קרה מול חימקי במחזור החמישי, כשקלע 26 נקודות ומכבי ניצחה. זה קרה גם במחזור ה-18 מול אלבה ברלין, כשקלע 25 נקודות ומכבי ניצחה. והדוגמא הזכורה מכולן הייתה במחזור ה-21, כשדורסי ירה 30 נקודות על הראש של ריאל מדריד ומכבי השיגה את אחד הניצחונות היוקרתיים ביותר שהשיגה אשתקד. בכל המקרים, אגב, ווילבקין זז הצידה ורשם שלושה משחקים פושרים של 12, 8 ו-9 נקודות בהתאמה.

"זה רק המאמן, הוא זה שנתן לי את התפקיד הזה ואת ההזדמנות הזו", הסביר דורסי את השינוי בראיון ל"יורוהופס" ונתן את הקרדיט לגיורגוס ברצוקאס עם חצי עין לכיוונו של יאניס ספרופולוס. "במכבי לא קיבלתי את ההזדמנות לשחק בתפקיד המרכזי ולהראות שאני יכול לבצע אותו. והנה, כשהמאמן נתן לי הזדמנות, אני מנסה לנצל אותה בכל ערב. זה מה שזה בשבילי, רק לקבל את ההזדמנות".

ווילבקין הוא ברירת המחדל של ספרופולוס (GETTY)
ווילבקין הוא ברירת המחדל של ספרופולוס (GETTY)

ואכן, העונה דורסי מקבל את מבוקשו. הוא לוקח את אולימפיאקוס על גבו, הוא הגו-טו-גאי. והאמת? נראה שזה מוציא ממנו רק דברים טובים. הוא קולע 12.4 נקודות למשחק לעומת 10 נקודות בעשרת משחקי היורוליג הראשונים עם מכבי אשתקד; הוא שיפר את האחוזים מהשדה (מ-37% ל-43%); הוא שיפר את האחוזים ל-3 נקודות (מ-33% ל-43%); והוא מוסר אסיסט יותר בממוצע למשחק (2.5 לעומת 1.5).

"אני חושב שמשנה לשנה אני עובד קשה יותר", דורסי הוסיף. "הביטחון שלי לא משתנה, אני פשוט זוכה לשחק כאן בתפקיד הכוכב, זו הזדמנות גדולה עבורי. זו הפעם הראשונה בקריירה שלי שזה קורה, ואני מנסה להוכיח את עצמי ולהיות עקבי. אני רעב".

במכבי הוא היה טוב, באולימפיאקוס הוא פורח. דורסי (GETTY)
במכבי הוא היה טוב, באולימפיאקוס הוא פורח. דורסי (GETTY)
מעבר לתגובות