אבוד בחלל: הפלונטר של מייק ג'יימס בצסק"א

חוזה העתק, משחק המוחות מול הרוסים והציוצים המתריסים

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

 עונת 2021/22 כבר עוד רגע פה, שחקנים כבר הגיעו ליעדים החדשים, רוב קבוצות היבשת נעלו את הסגלים וההכנות כבר יצאו לדרך. אלא שעבור אחד השחקנים הגדולים באירופה המצב מאוד לא ברור, וזה כמובן מייק ג'יימס.

כזכור, אשתקד הגארד האדיר הסתכסך עם מאמנו בצסק"א מוסקבה, דימיטריוס איטודיס וקיבל את האשראי מהקבוצה לעזוב במהלך העונה ולשוב ל-NBA כשחתם על חוזה בברוקלין נטס, שם נשאר עד לסוף העונה. אלא שכעת, המציאות לא מחייכת עבור הכוכב בן ה-31 והוא נמצא במהלכו של קרב מוחות מול הנהלת המועדון הרוסי, שעדיין מחזיק בשחקן תחת חוזה.

למעשה, שני הצדדים נפגשו לפני כשבועיים לצורך פתירת הסוגיה, אך לא הגיעו לפשרה. גם לשחקן וגם למועדון אין כוונות להמשיך את ההתקשרות, זאת בצל הקרע האדיר של ג'יימס מול איטודיס, אבל כרגע גם נדמה שגם השחקן, וגם ההנהלה לא מעוניינים להתפשר באשר להסכם ביטול החוזה. אמש, השחקן אף לקח חלק במשחק ההכנה של קבוצת המשנה של צסק"א, ולפי ההערכות ברחבי היבשת, אמור להרוויח בעונה הקרובה סכום של כ-2.5 מיליון יורו במידה ויישאר ברוסיה. גם לפי הפעילות של ג'יימס בטוויטר, שהייתה רבה במיוחד במהלך השבועות האחרונים, נראה שדרך היציאה עוד רחוקה.

דרך היציאה עוד רחוקה (GETTY)
דרך היציאה עוד רחוקה (GETTY)

"זה מצחיק איך כסף יכול לשנות את המצב. חוסר תקשורת מוביל לסיבוכים", "זה היה יכול להיות כל כך פשוט, אבל אתם/אתה מעדיף לעשות את זה קשה", "זה לא בושה לא להיות עם חוזה ביד כרגע, הרבה אנשים טובים מחכים לאחד כזה, אני פשוט לא אחד מהם" ו"יש לי חוזה לשנתיים הקרובות ואני מתכנן לפרוש אחרי סוף החוזה הזה", הם רק חלק מהציוצים של השחקן במהלך השבוע האחרון, והם גם מובילים לשאלות - האם הגארד באמת מתכוון לכל דבריו? והאם יהיה מוכן להישאר בצסק"א תוך ידיעה ברורה שלא יקח חלק בפעילות הקבוצה הבכירה?

למעשה, זו לא הפעם הראשונה ששחקן של אחת הענקיות ביבשת חווה מצב כזה והוא יכול בהחלט להיוועץ עם אקס מכבי תל אביב, טייריס רייס. כזכור, רייס חתם ב-2016 על חוזה בברצלונה, ולאחר עונה ראשונה טובה במדי הבלאוגרנה קיווה להמשיך בהתקדם גם ב-2017/18, אלא שהיחסים בין השחקן למועדון קרסו. ראשי הקבוצה הבהירו לרייס שאין לו מקום בקבוצה ושלחו אותו להתאמן עם קבוצת המילואים. בעוד שני הצדדים התקשו להגיע להסדר בדבר שיחרורו, רייס העביר כמעט חצי שנה מבלי לראות דקת משחק, במה שעצר לחלוטין את הצמיחה האדירה של הקריירה שלו. לבסוף, הוא שוחרר בינואר ויצא לדרך חדשה בסין.

עוד מוקדם לדעת לאן מועדון פניו של מייק ג'יימס, אין ספק שהקבוצה לא מעוניינת בשירותיו והוא ישמח להשיג פיצוי הולם ולצאת לדרך חדשה, השאלה היא רק עד כמה יסכים להתפשר, ומנגד, כמה סכום יהיו מוכנים בעלי המועדון לשים על מנת להשתחרר מחוזה העתק שלו. ג'יימס וגם צסק"א בעצמה נמצאים בפלונטר לא פשוט, אבל מישהו בסוף יהיה חייב למצמץ, מי יעשה זאת ראשון?

מי ימצמץ ראשון? (GETTY)
מי ימצמץ ראשון? (GETTY)