הסכומים נחשפים: 10 חוזי היורוליג הגדולים

ב"יורוהופס" פיזרו את הערפל. מי המשתכר הראשי? הכל בפנים

תגיות: יורוליג

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בעוד קצת יותר מחודש, לאחר זמן רב של ציפיה והמתנה, עונת היורוליג 2021/22 תוציא לדרך את יריית הפתיחה שלה עם המחזור הראשון שייערך ב-30.9. עונת המלפפונים מתקרבת אל קיצה, לאחר שסיפקה כמה מעברים מעניינים במיוחד, אך דבר אחד לא השתנה - המסתורין סביב משכורות השחקנים במפעל. עם זאת, ועל אף שנתונים אלה לא מפורסמים בפומבי, ב"יורוהופס" חשפו את עשרת החוזים הגבוהים ביותר במפעל, והרשימה לפניכם.

1. ניקולה מירוטיץ', ברצלונה, 4.5 מיליון דולר
אקס ריאל מדריד שלפני כשנתיים הדהים את אירופה כשבחר לחזור דווקא למדים של היריבה המושבעת מקטלוניה ממשיך, שלא במפתיע, להחזיק בחוזה הגבוה ביותר בליגה השנייה בטיבה בעולם. אגב, עלות החוזה של הגבוה של שאראס לאחר המיסוי עולה לפי ההערכות למעלה מ-10 מיליון דולר - יותר מתקציב המינימום לקבוצה במפעל, שנקבע על כ-8.3 מיליון דולר.

2. שיין לארקין, אנדולו אפס, 3.7 מיליון דולר
כמו אשתקד, הגארד האדיר של אלופת היורוליג ממשיך להיות הסגן של מירוטיץ' בטבלת השכר. על אף השינוי בחוקי המיסוי במפעל, אפס הצליחה להשאיר את לארקין עם חוזה העתק, והיא תקווה להמשיך להנות ממנו גם השנה.

3. וסיליה מיציץ', אנדולו אפס, 3 מיליון דולר
ה-MVP של המפעל, שהפך אשתקד ללא כל ספק לאחר מהשחקנים הטובים ביותר מחוץ ל-NBA היה צפוי לקחת את הצעד לליגה הגדולה בעולם, אלא שבסופו של דבר נשאר במדי הטורקים תוך שהוא מצליח לשדרג את שכרו בצורה משמעותית עם חוזה חדש ל-3 שנים.

מירוטיץ'. עדיין ראשון (GETTY)
מירוטיץ'. עדיין ראשון (GETTY)

4. ניקולה מיליוטינוב, צסק"א מוסקבה, 2.5 מיליון דולר
הסנטר של הרוסים הגיע בקול תרועה רמה מאולימפיאקוס עם חוזה ענק לפני העונה הקודמת, אך סבל מחוסר מזל כשבפועל לקח חלק ב-20 משחקים בלבד. העונה, בניגוד לעונה הקודמת אז חלק את התואר עם מייק ג'יימס, הוא יהיה גדול משתכרי האימפריה של דימיטריס איטודיס.

5. יאן וסלי, פנרבחצ'ה, 2.3 מיליון דולר
הצ'כי האדיר נמצא בשנתו האחרונה בחוזה ה-3 שנים עליו חתם הרבה לפני פריצת מגפת הקורונה. בדומה לאחרים, העובדה שחתם על החוזה לפני הטלטלה הכלכלית הגדולה שעברה על עולם הספורט עם הקורונה מאפשרת לו להמשיך להנות מסכומים גבוהים, כשבקיץ הקרוב עלול להיות לו קשה להשיג חוזה במימדים דומים.

מקומות 6-10
בהמשך הרשימה אפשר למצוא את הסנטר האדיר של ריאל מדריד, וולטר טבארס, שמשלשל לכיסו כ-2 מיליון דולר בשנה, כשמיד אחריו נמצא נאנדו דה קולו מפנרבחצ'ה עם 1.9 מיליון דולר. את העשירייה משלימים במשותף טוקו שנגליה (צסק"א מוסקבה), קוסטס סלוקאס (אולימפיאקוס) והצמד ניק קלאתיס וקורי היגניס (ברצלונה) שמחזיקים בחוזה על סך 1.8 מיליון דולר כ"א.

וסלי. עונה אחרונה בחוזה (GETTY)
וסלי. עונה אחרונה בחוזה (GETTY)