גוברות ההערכות: הנהלת היורוליג תקצר את העונה

קברניטי המפעל יזמנו את 18 הקפטנים, כולל ג'ייק כהן ממכבי ת"א, לשיחת ועידה בשבת, במטרה להציג להם את תכנית המשחקים. הכיוון חיובי לקראת ההצבעה על הליגה בשני

רועי כהן
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

סימנים חיוביים לקראת חידוש עונת היורוליג. לערוץ הספורט נודע היום (שישי) כי הנהלת המפעל תגיש מתווה מקוצר יותר על מנת לשוב לשחק וזאת במקום המתווה המקורי שלפיו כל משחקי העונה הסדירה ישוחקו כמתוכנן במהלך הקיץ.

הנהלת היורוליג תזמן את הקפטנים של 18 קבוצות המפעל, ביניהם ג'ייק כהן ממכבי ת"א, לשיחת ועידה ביום שבת הקרוב. המטרה של הפגישה היא להציג בפני השחקנים את התכנית המלאה לחידוש עונת היורוליג. שמונה שחקנים נוספים מהיורוקאפ ישתתפו גם הם בשיחה בנוגע למפעל השני בחשיבותו.

קברניטי המפעל יעמידו להצבעה ביום שני הקרוב את המשך הליגה שנקטעה בעקבות משבר הקורונה בחודש מארס. 11 החברות הקבועות במפעל יתנו את קולם ואם ימצא רוב רגיל (6 קולות), הנהלת היורוליג תודיע על המשך הליגה בחודש יולי. בנוסף, הנשיא ג'ורדי ברטומאו יקיים מסיבת עיתונאים ב-16:30 (שעון ישראל) לאחר ההכרזה, שבה צפויים גם להודיע מי תהיה העיר המארחת של המשך המשחקים והפיינל 8.

כזכור, הנהלת היורוליג פרסמה את התכנית לחזרת הליגה כבר בחודש אפריל. על פי המתווה, כלל הקבוצות ישהו בבידוד החל מה-29 במאי ועד ה-11 ביוני. לאחר הבידוד יערכו מחנה אימון לפרק זמן של שלושה שבועות, עד ה-2 ביולי. בין ה-4 ל-26 ביולי יתקיימו 54 המשחקים שנותרו לכל קבוצה. לאחר השלמת משחקי העונה הסדירה, אשר יתקיימו כולם בעיר אחת, ייערכו משחקי נוקאאוט באותו היעד, בין שמונה הראשונות, ולבסוף תיקבע אלופה למפעל.

יזומן לשיחה, כהן (מכבי ת"א)
יזומן לשיחה, כהן (מכבי ת"א)
מעבר לתגובות