יאניס ספרופולוס: "שיחקנו כדורסל יפהפה"

מאמן מכבי ת"א החמיא לשחקניו. בלאק: "זה היה היום שלנו"

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

נראית מצוין: מכבי תל אביב להטה הערב (חמישי) בהיכל ביד אליהו, והלהיבה את הצופים עם תצוגת כדורסל איכותית ומהנה לצפייה. הצהובים הביסו 78:104 את אלבה ברלין, רצו ונהנו מכל דקה על הפרקט, והשלימו רצף נהדר של חמישה ניצחונות יורוליג רצופים.

כרגע מכבי יכולה לחגוג, אבל בשבוע הבא יתחיל המבחן האמיתי שלה עם שלושה משחקי חוץ קשים ביותר: בעוד שבוע היא תצא לבאסקוניה, ובשבוע שלאחר מכן תתארח אצל מילאנו וברצלונה. אחרי המשחקים הללו, נוכל להתחיל לשער ולהבין לאן הולכת העונה של הצהובים.

המאמן, יאניס ספרופולוס, החמיא לחניכיו בסיום: "שיחקנו כדורסל יפהפה. היינו נהדרים בהגנה ובהתקפה ושיחקנו בצורה נכונה. אני חושב שזה ניצחון גדול, והוא הגיע לנו. אני תמיד מצפה להופעה טובה מהקבוצה שלי, וכל הקרדיט מגיע לשחקנים".

על הניצחון עצמו, שנראה קליל, אמר היווני: "זה לא היה משחק קל. זה אמנם נראה ככה, אבל אלבה היא קבוצה מאוד מסוכנת והיא אילצה אותנו להיות מאוד מרוכזים". על העובדה שבפעם האחרונה בה הצהובים פתחו ב-2:5 זה נגמר עם גביע אמר: "מוקדם מדי לדבר על הסוף, אנחנו רק בהתחלה. נמשיך להתקדם משחק אחר משחק ונראה מה יקרה".

ג'ון דיברתולמאו, שהצטיין והיה הקלע המוביל עם 19 נקודות, ניתח את הניצחון הקליל: "הצלחנו לעשות כמה עצירות בהגנה, וזה דבר שתמיד מוריד ממך לחץ. בהתקפה הנענו את הכדור טוב, השגנו זריקות נוחות והחברים מצאו אותי". טאריק בלאק, סיכם: "שיחקנו טוב מהרגע הראשון. אלבה קבוצה טובה מאוד, אבל דאגנו לשלוט בקצב. זה היה היום שלנו".

הוביל את הצהובים. דיברתולמאו (אלן שיבר)
הוביל את הצהובים. דיברתולמאו (אלן שיבר)
"דאגנו לשלוט". בלאק (אלן שיבר)
"דאגנו לשלוט". בלאק (אלן שיבר)

 טיילר דורסי התייחס למשחקי החוץ הבאים: "זה יהיה מבחן בשבילנו, ננסה להמשיך לנצח ולהיראות טוב. אם ניקח את ההגנה שהצגנו למשחק החוץ, יהיה טוב". על המשחק של היום: "החמישייה הפותחת התחילה נהדר, ושפוט המשכנו את מה שהם התחילו. הוצאנו לפועל את תכנית המשחק לאורך כל 40 הדקות".

מעבר לתגובות