מזרחי: עם כספי, המטרה היא לפחות הטופ 8 ביורוליג

לאור חזרתו של השחקן, יו"ר מכבי ת"א התארח בחדשות הספורט. המינויים ("הוא יתן פוש בנושא הזה"), הישראלים ("אבדיה ישחק הרבה השנה") והרכז ("יש לנו את המשאבים לכך")

תגיות: שמעון מזרחי

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

עוד קיץ של שינויים במכבי תל אביב. אחרי החזרה המתוקשרת של עמרי כספי להיכל, האוהדים הצהובים מפתחים ציפיות, אך האם האלופה הישראלית עושה מספיק כדי להתמודד מול אריות היבשת? היו"ר שמעון מזרחי התארח הלילה (שלישי) באולפן חדשות הספורט וניסה להשיב על סוגיות הבוערות ביותר לקראת פתיחת עונת 2019/20.

"אני מאוד נרגש. אני זוכר את הימים שהיינו נוסעים ליבנה כשעמרי שיחק שם, במטרה להעביר אותו לקבוצת הנוער. אני גאה בדבר נוסף, בעבר קלטנו שחקנים מארצות ברית שלא שיחקו בנ.ב.א, דוגמת פארקר ובאסטון, ואחרי ששיחקו במכבי הגיעו לשם. עמרי חוזר הביתה והבית מקבל אותו בחיבוק חם אחרי 10 שנים בנ.ב.א. לא היה ברור מההתחלה שעמרי יגיע. זה התברר בשבועות האחרונים, רצינו אותו מאוד", פתח מזרחי את דבריו.

היו"ר המשיך לדבר על חזרתו של כספי: "כשהאפשרות התגבשה, השיח עם המאמן היה מאוד קצר ותכליתי. הוא אמר 'אם יש אפשרות לצרף אותו, תלכו על זה'. והלכנו על זה. הוא היה בסוד העניינים. עמרי הוא כוח מניע חזק ביותר, מנטור למספר שחקנים. יש לזכור שיש לנו שחקנים יוצאי נ.ב.א. אני בטוח שהמאמן ידע, עקב עומס המשחקים, לחלק את העומס בין השחקנים. כמו שעמרי אמר, הוא שחקן קבוצתי. הוא יוכל לתת דוגמה ואת הניסיון שלו. כל משחק הוא בפני עצמו והמאמנים יחליטו מתי וכמה ישחק".

על הציפיות מהשחקן הוסיף מזרחי: "בליגה הישראלית הוא שחקן מפתח שמחזק אותנו. ביורוליג הוא שחקן שיכול ליצור לנו שתי קבוצות מבחינת השחקנים שיושבים. יכול להיות מצב שלפחות שני זרים יצטרכו שלא לשחק. בשום מקרה זה לא צעד שנכשל, יש בצעד הרבה תבונה וחכמה, הרבה חשיבות לכדורסל הישראלי. זה צעד נכון לעמרי ולנו".

פנים חדשות (אתר מכבי ת"א)
פנים חדשות (אתר מכבי ת"א)

היו"ר דיבר על נושא המינויים: "עד היום בהשוואה לעונה שעברה, עברנו את כמות המינויים. ברור שעמרי יביא פוש נוסף לנושא. הוא חוזר ומצטרף ליובל, דני, דיברתולומיאו. אבדיה? המאמן אמור לפתוח איתו בהרבה מאוד משחקים".

מזרחי התייחס לביקורת על התרומה של השחקנים הישראלים בקבוצה: "עד לפני שלושה שבועות שיחקה נבחרת העתודה, היו לנו ארבעה שחקנים שם. הנוער סיימו עם מדליית זהב, היו לנו ארבעה גם שם. אנחנו מטפחים את הנוער וגאים במחלקה. כספי הוא שחקן נוער שהתפתח והגיע למה שהגיע. אנחנו מלאי סיפוק על זה".

היו"ר דיבר על התחרות הרבה שצפויה לקבוצה ביורוליג: "כל הקבוצות ביורוליג התחזקנו משמעותית. אנחנו חושבים שבנינו קבוצה טובה שצריכה להגיע ל-8 הראשונות, ומקווה שככה יהיה. ההגרלה לא האירה לנו פנים, מתחילים בשני משחקי חוץ. זה דבר לא קל. אני בהחלט חושב שהסגל שנבנה הוא מאוד טוב, בנוי על הבסיס של העונה שעברה פלוס חיזוק בקו האחורי. יהיו לנו שלושה טורנירי הכנה ששם נראה איפה נקודות התורפה שלנו".

לסיום, מזרחי התייחס לעמדה בה מכבי עוד צריכה להתחזק, עמדת הרכז: "למכבי יש מחלקת דוברות. כל הודעות שלא יוצאות משם צריך לקבל בערבון מוגבל. סוכנים רוצים לשווק שחקנים. עם הרבה מאוד שחקנים לא היינו בקשר, או שהיה קשר ראשוני בלבד. ברגע שיהיה רכז, יש לנו את המשאבים לצורך כך שיגיע. ציפיות? אליפות וגביע בארץ, וניסיון להגיע ל-8 הראשונות ביורוליג, ומשם הרקיע הוא הגבול".

כספי. חזר הביתה (אתר מכבי ת"א)
כספי. חזר הביתה (אתר מכבי ת"א)
מכבי התחזקה מספיק? מזרחי (עודד קרני)
מכבי התחזקה מספיק? מזרחי (עודד קרני)
הרגע לו האוהדים ציפו (אתר מכבי ת"א)
הרגע לו האוהדים ציפו (אתר מכבי ת"א)
מעבר לתגובות