אין מקום למעידות: מכבי מתרחקת מהטופ 8

תמונת מצב: מה הצהובים צריכים כדי להעפיל להצלבה?

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

ארבעה מחזורים בלבד נותרו לעונת היורוליג המתישה והמאתגרת. מכבי ת"א, שעדיין חולמת על מקום בפלייאוף, הסתבכה הערב (חמישי) אחרי הפסד ביתי לאפס אנדולו (77:71) וירדה למאזן של 14:12. המשמעות היא שהצהובים יהיו חייבים (ככול הנראה) לנצח את ארבעת המשחקים שעוד נותרו להם עד לסיום העונה כדי לשמור על הסיכוי לעלות.

נכון לעכשיו, על שלוש מקומות (5-8) נלחמות חמש קבוצות שונות מלבד הצהובים - ארמאני מילאנו (12:13), באסקוניה (12:13) ואולימפיאקוס (12:13), פנאתינייקוס (13:12), באיירן מינכן (14:12). במאבקים הפנימיים מכבי ניצחה את החבורה של ריק פיטינו והשלימה ניצחון כפול על הבווארים, אך הפסידה לבאסקוניה ולדייויד בלאט וכן נוצחה פעמיים ע"י אנדולו.

למכבי נותרו עוד שני משחקי בית מול ז'לגיריס קובנה (20.3) וגראן קנאריה (28.3). ומה קורה מחוץ להיכל? לצהובים עדיין נותר משחק כמעט בלתי אפשרי מול המוליכה פנרבחצ'ה באיסטנבול (5.4), ועוד לפני כן משחק סופר חשוב מול חימקי במוסקבה (22.3).

סיכוי נמוך להעפיל. פארגו (אלן שיבר)
סיכוי נמוך להעפיל. פארגו (אלן שיבר)

במקרה של שוויון נקודות בתום העונה הסדירה, הקריטריון שיקבע ראשון יהיה המאזן ראש בראש בין הקבוצות, ולאחר מכן הפרש הסלים במאזן ראש בראש. הפרש הסלים הכללי של הקבוצות יהיה הקריטריון השלישי שייקבע, במקרה של שוויון בשני הקריטריונים הראשונים.

המשחקים שנותרו:
20.3, ז'לגיריס קובנה (בית)
22.3, חימקי מוסקבה (חוץ)
28.3, גראן קנריה (בית)
5.4, פנרבחצ'ה (חוץ)

ספרופולוס חייב לנצח הכל (אלן שיבר)
ספרופולוס חייב לנצח הכל (אלן שיבר)
מעבר לתגובות