"להיות אזרח ואז שזה יילקח ממך זה מקומם"

דיברתולומיאו על ועדת שרעבי. ב-20:00: דרושפאקה-מכבי ת"א

עמרי מנהיים
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

שבוע אחרי ההצגה מול באיירן מינכן, מכבי תל אביב תעלה הערב (חמישי) ב-20:00 לעוד משחק שבו היא פשוט חייבת לנצח, כשתפגוש את דרושפאקה, המדורגת אחרונה ביורוליג. "כל משחק במפעל הזה קשה, במיוחד בחוץ", אמר ג'ון דיברתולומאו. "נצטרך פשוט לבוא עם המנטליות הנכונה ובאינטנסיביות".

מכבי תנסה לחבר שני ניצחונות יורוליג רצופים לראשונה מאז ינואר (!), אז היא גברה על הכוכב האדום ושבוע לאחר מכן על מילאנו בחוץ. היא מגיעה אחרי שבוע של הכנות בסגל חסר, בשל חלון הנבחרות. "רוב הקבוצה מספיק זמן ביחד, אבל זה לא אידיאלי שלא היינו יחד בהכנה למשחק", הוסיף דיברתולומאו, "באשר לכימיה הקבוצתית אני פחות מודאג, כי כולנו יודעים לשחק, אנחנו מספיק זמן אחד עם השני. האימונים היו אינטנסיביים ונקווה להשיג מה שאנחנו רוצים בטורקיה".

לאחר פתיחת העונה האיומה של 8:1, במכבי הרבו לדבר על הלו"ז, שסידר להם משחקים קשים לפתיחת העונה. כעת, הצהובים נמצאים בחלק ה"קל" יחסית, ולפניהם דרושפאקה (ח) ולאחר מכן באסקוניה (ב), חימקי (ב) וז'לגיריס (ח), כאשר הלך הרוח במועדון הוא שאפשר וצריך לנצח בכל המשחקים - וכך לחזור לתמונת שמונה הראשונות.

ווילבקין. יפגוש את האקסית (אלן שיבר)
ווילבקין. יפגוש את האקסית (אלן שיבר)
פנינג מעביר תדרוך לקיין (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
פנינג מעביר תדרוך לקיין (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

הזכרון הקולקטיבי מהמפגשים בין מכבי לדרושפאקה יעלה תמיד את המשחק הראשון אי פעם בין הקבוצות - בדצמבר 2015, משחק שהפך לחרפה ספורטיבית, לאור העובדה שמכבי רצתה לנצח בו ב-11 נקודות, וכשראתה שהמשחק צמוד, ניסתה להגיע ב"כוח" להארכה. זה הוביל להחטאות עונשין מכוונות, למשיכת זמן ולאיבודי כדור מכוונים, כשבסופו של דבר הקבוצה ירדה ליורוקאפ לאחר אותו משחק. זו תהיה הפעם השישית שבה השתיים נפגשות (מסגרת רשמית או ידידות), כשבכל פעם, עמד מאמן אחר על הקווים של הצהובים: אבי אבן, ז'אן טבק, ארז אדלשטיין, ליאור ליובין, איינרס בגאצקיס וכעת יאניס ספרופולוס.

זה יהיה משחק מיוחד עבור סקוטי ווילבקין, שהוביל בעונה שעברה את דרושפאקה, יחד עם דייויד בלאט, לואר האירופי שהראשון בתולדותיה - זכיה ביורוקאפ - שהקנה לה את הכרטיס הנכסף ליורוליג. בימים האחרונים, המדורגת אחרונה בטבלה (ניצחון אחד מול תשעה הפסדים) צירפה את טוני דגלאס שצפוי לערוך בכורה.

ללא קשר למשחק עצמו, שחקני מכבי נמצאים קשובים לכל ההתפתחויות של ועדת שרעבי, כאשר סעיף המתאזרחים מעורר סערה. "להיות אזרח ואז שזה יילקח ממך, זה מבלבל, זה אפילו מקומם", אמר דיברתולומאו בעניין. "אמנם כל סיטואציה היא שונה, בין שחקן לשחקן, אבל יש מתאזרחים שבנו בית בישראל ועבורם זו אפילו סיטואציה יותר בעייתית".

בעניין אחר, לאחר שנתקלו במדבקה עם הכיתוב "העבודה משחררת" בכניסה לבית המלון בטורקיה, מכבי ת"א מסרה בתגובה: "כמובן שזה מעורר אסוציאציות קשות, אנחנו רואים את העניין בחומרה. ואין לזה מקום".

מעבר לתגובות