"רוצה להיות אלוף יורוליג. אם לא, זה יהיה כישלון"

ההגעה למכללה שהתחילה בתור בדיחה, החוויות הביזאריות באוסטרליה, הקשר המיוחד עם דייויד בלאט והזכיה ביורוקאפ עם דרושפאקה. סקוטי ווילבקין מתכונן להופעת הבכורה שלו ביורוליג עם מכבי תל אביב וחושף צדדים שלא הכרתם. צפו בכתבה המלאה מחמישיות

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

צפו בכתבה

אם יש שחקן אחד בסגל של מכבי ת"א שיכול להעיד על הכוונות של מכבי ת"א העונה ביורוליג זה סקוטי ווילבקין. הגארד היה בפנקסים של הקבוצות הגדולות ביבשת אחרי שהוביל בעונה שעברה את דרושפאקה לזכייה ביורוקאפ עם תצוגות מדהימות בשלבי ההכרעה וכדי לצרפו, הצהובים עשו משהו שהם לא נוהגים לעשות ושילמו ביי-אאוט לדרושפאקה הטורקית.

 • חמישי, 21:00, שידור ישיר ב-5SPORT ו-5SPORTHD: מכבי ת"א פותחת עונה אצל פנאתינייקוס
 • רגע לפני שהצהובים פותחים את העונה האירופית, ווילבקין התיישב לראיון ב"חמישיות" והפגין את הבטחון שגרם למכבי ת"א לעשות הכל כדי לצרפו. "הייתי בהלם כשהודחנו מגביע ווינר, זה לא היה צריך לקרות", אמר, "ממש לא אהבתי את הקדם עונה, לא היה לנו מספיק זמן לשחק ביחד. בעתיד הקרוב אני רוצה לראות את עצמי כאלוף יורוליג. המטרה הסופית שלי היא לזכות ביורוליג, אז אם אתה לא זוכה ביורוליג, זה כישלון".

  הדרך שעשה ווילבקין בעולם הכדורסל לא היתה קונבנציונלית. "אבא שלי היה המאמן שלי מגיל 8, הוא הכיר לי את משחק הכדורסל. כילד בתיכון שיחקתי באימונים נגד שחקנים של מכללת פלורידה. עוזר המאמן שלהם אמר לאבא שלי בצחוק: "למה שסקוטי לא ידלג על השנה האחרונה שלו בתיכון ויגיע לשחק במכללה שלנו?" חשבתי על זה במשך יום אחד והחלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות".

  עם בלאט. קשר מיוחד (Getty)
  עם בלאט. קשר מיוחד (Getty)

  תחילת המסע שלו כמקצוען גרם לו להרחיק לכת עד אוסטרליה ועל הדרך להכיר חיות חדשות. "הלכתי על האפשרות הכי טובה שהייתה לי, לשחק עבור קבוצה באוסטרליה", סיפר, "ראיתי כמה קנגורואים, הייתה אצלי בדירה לטאת גקו באחד הלילות. זה היה מעניין... קצת פחדתי. היא הסתובבה על הקירות. התבצרתי בתוך החדר שלי, שמתי מגבות מתחת לדלת כדי שהיא לא תוכל להגיע אליי".

  אחרי קדנציה קצרה בא.א.ק אתונה וניסיון להגיע ל-NBA, דרושפאקה הייתה התחנה הבאה שלו ובה גם הגיעה הפריצה הגדולה, תחת דייויד בלאט. ווילבקין: "היו לי שם שלוש שנים נהדרות, בעיקר בשנתיים האחרונות עם בלאט, היה לנו קשר מצויין. הוא מאמן נהדר. אגדה. שמעתי ממנו הרבה על מכבי ת"א, אבל זה לא היה פקטור בהחלטה שלי להגיע לפה, אלא העובדה נתנו לי את ההזדמנות להיות גורם משמעותי בקבוצה".

  האם ווילבקין יהיה ההבדל בין אי העפלה להצלבה למקום בין שמונה הגדולות של אירופה. את התשובות נתחיל לקבל החל מהערב (21:00) מול פנאתינייקוס.

  ווילבקין באוסטרליה. חוויה אחרת (Getty)
  ווילבקין באוסטרליה. חוויה אחרת (Getty)
  יצא שנה מוקדם מהתיכון. במדי פלורידה (Getty)
  יצא שנה מוקדם מהתיכון. במדי פלורידה (Getty)
  מעבר לתגובות