"סבלנו מחוסר מזל, אך עשינו קמפיין מצוין"

פרץ אחרי הדחת מכבי ת"א. סולומון: "לא מרוצה מההופעה שלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

אלה היו שישה חודשים מלאי הצלחות עבור מכבי ת"א, אבל מצמד המשחקים מול שחטאר דונייצק, למרות מיעוט הציפיות, היא יוצאת עם טעם חמצמץ. הצהובים עמדו שווה בשווה מול האוקראינים החזקים, אך ספגו 1:0 כואב והודחו בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית עם 3:0 בסיכום. הנה מה שהיה לפטריק ואן לוון ודור פרץ להגיד בסיום.

מאמן מכבי תל אביב, פטריק ואן לוון, סיים את הערב מאוכזב: "מבואס שלא כבשנו", הוא אמר. "סיפקנו הופעה נהדרת, ייצרנו מצבים אבל לא הצלחנו לכבוש - וזו האכזבה שלנו הלילה". מה פחות עבד? "בחלקים המסוימים של המשחק, שחקנים לא האמינו שאפשר לכבוש, ולכן זה גם לא נכנס". כשנשאל על היכולת החלשה של האוקראינים, ענה: "זה היה ההישג שלנו, שגרמנו להם להיראות לא טוב כל כך".

דור פרץ התפנה לסכם גם את הקמפיין כולו. "אני לא מספיק שלם עם המשחק הזה", אמר הקשר שהמשיך את יכולתו הנהדרת. "משחק גדול מסתכם גם בתוצאה, ולא רק ביכולת. אבל לקחנו את המשחק למקום טוב יותר ממה שחשבנו. אמנם היה כאן חוסר מזל וחוסר ריכוז, אבל זה קמפיין מצוין מבחינתנו". לגבי המשך הדרך בליגה, ענה פרץ: "כדי להרגיש שאנחנו הכי טובים, נצטרך להביא זאת כל יום לידי ביטוי. לא יכולים לבוא בתחושה שאנחנו הכי טובים".

"מאוכזבים שלא כבשנו". ואן לוון (getty)
"מאוכזבים שלא כבשנו". ואן לוון (getty)

ובצד השני, היה גם מנור סולומון - ששיחק מחצית אחת בלבד ולא היה טוב מספיק. "אני לא מרוצה מההופעה שלי", הודה שחקן הכנף הישראלי, "בכלל מההופעות האחרונות שלי אני פחות מרוצה. אבל העיקר שעברנו שלב". איך זה לפגוש את מכבי ת"א? "מוזר ומרגש, בארץ במיוחד התרגשתי. היה לי מוזר כי לא יצא לי לשחק כילד בבלומפילד, הוא היה בשיפוצים, ואז באנו עם קבוצה גדולה לשחק במגרש המרגש הזה. זו היתה פריבילגיה אדירה".

איך חווה את היריבה הישראלית? "פתחנו את המשחק מצוין, היו 20-25 דקות מצוינות, והיינו צריכים לעלות ליתרון, אבל אז הורדנו את הרגל מהדוושה ומכבי נכנסה למשחק והגיעו להזדמנויות - במיוחד בנייחים. הם היו טובים מאיתנו בחלק ההוא של המחצית". ומה בשלב הבא? "לא הסתכלתי על הקבוצות, אבל אנחנו רוצים הגרלה נוחה ולאו דווקא שם גדול. שמות גדולים אנחנו פוגשים כל הזמן, ואנחנו רוצים להגיע לגמר".

"לא מרוצה מההופעה שלי". סולומון (getty)
"לא מרוצה מההופעה שלי". סולומון (getty)