יגאל פריד בכוננות לנהל את מכבי ת"א-שחטאר

האפשרות שהישראלי ישפוט הערב עומדת על הפרק. הפרטים בפנים

מוטי פשכצקי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

האם שופט ישראלי ינהל הערב (חמישי, 22:00) את משחקה של מכבי תל אביב מול שחטאר דונייצק בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית? האפשרות הלא-שגרתית הזאת אכן עומדת על הפרק, בהתאם למציאות שמכתיבה מגפת הקורונה.

צוות שופטים מצרפת, בראשות השופט הראשי פרנסואה לטשייה, כבר הגיע לארץ על מנת להעביר את המשחק בבלומפילד. הבוקר הם יעברו בדיקת קורונה ובמידה שמי מהם ייצא חיובי, לאופ"א כבר יש אלטרנטיבה: הארגון ביקש מהתאחדות הכדורגל בישראל כי השופט הבין-לאומי, יגאל פריד, והקוון דודו ביטון יהיו ב"סטנד-ביי".

באופ"א חוששים כי במקרה של תוצאות חיוביות או לחלופין עיכוב בקבלת התוצאות, לא יהיה ניתן להביא שופט מחו"ל בהתראה כה קצרה, בטח לישראל שבה שדה התעופה סגור כמעט הרמטית. לכן, שני הישראלים יעברו גם הם בדיקות קורונה למקרה ויצטרכו להיות מוקפצים למשחק. אגב, מאחר והשניים נמצאים בכוננות, כל אחד יקבל מאופ"א תשלום בסך 200 יורו. אם אחד מהשניים יצטרך ליטול חלק במשחק, הסכום יוכפל פי עשרה.

בעניין אחר, המדריך הארצי של השופטים, שופט העבר חיים יעקב, הנחה את השופטים בסגל הבכיר להחמיר עם מאמנים שמוחים בצורה שאינה נאותה. באיגוד הסבירו שישנה מגמה לאחרונה לפיה מאמנים ואנשי צוות מרשים לעצמם להתבטא נגד השופטים בצורה מזלזלת.

בתוך כך, רק בשני המחזורים האחרונים הוצאו חמישה כרטיסים צהובים למאמנים/עוזרים (ניר קלינגר, קובי רפואה, סלים טועמה, מנחם קורצקי וגיא לוזון), בעוד ריימונד אטפלד ממכבי נתניה ראה את הכרטיס האדום מיגאל פריד לאחר שמחא כפיים בהתרסה במהלך משחק ההפסד לבית"ר ירושלים.

אמור לנהל הערב את המשחק. לטשייה (getty)
אמור לנהל הערב את המשחק. לטשייה (getty)