דן גלזר: "לא ניתן לסולומון כבוד מיוחד"

מכבי ת"א נערכת לשחטאר. ואן לוון: "לא מפחדים - מכבדים"

תומר לוי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

מכבי תל אביב, הנציגה הישראלית היחידה שנותרה באירופה, תארח מחר (חמישי, 22:00) את שחטאר דונייצק ומנור סולומון במסגרת המשחק הראשון בשלב 32 האחרונות בליגה האירופית. האלופה תנסה להשיג תוצאה טובה לקראת הגומלין שייערך בשבוע הבא באוקראינה, מול הקבוצה שניצחה העונה פעמיים את ריאל מדריד ונשרה מליגת האלופות. כמיטב המסורת, מכבי ת"א קיימה את מסיבת העיתונאים לפני ההתמודדות.

פטריק ואן לוון נשאל על ההכנה המקצועית של הצהובים לקראת היריבה החזקה: "תראו מה נעשה מחר. אנחנו מכבדים את היריבה אבל לא מפחדים. נהיה מוכנים להראות את האיכויות שלנו".

על היכולת של הקבוצה מאז שמונה לתפקיד אמר: "אנחנו רוצים לשחק כדורגל ולהילחם עד הרגע האחרון, כמובן שגם במשחק הזה. מלבד יונתן כהן כולם יכולים לשחק".

ההולנדי התייחס להתקדמות האישית שלו: "לא הייתי חושב שזה בלתי אפשרי, לכל אחד יש כוונות לשפר את הקריירה שלו. חשבתי שזה יקרה אולי בעתיד ולא לעונה הזאת, אבל זה קרה ועובד טוב עכשיו. זאת המשימה שלי עד סוף העונה ואני נהנה מזה, זה אתגר חדש. אני חושב שזה הכיוון שמכבי בחרה והוא הנכון כרגע".

על הביקורת של יורגוס דוניס לאחר שפוטר: "זה לא הרגע לדבר על זה. זה לא קשור למשחק. זו שאלה שצריך לשאול את ההנהלה".

"הגישה למשחק? אנחנו עושים את זה במשך שבועות. אנחנו מתכוננים לכל משחק אבל גם חושבים הלאה. הסגל גדול בשביל כל המשחקים ויש לנו מספיק איכות לכל המשחקים", סיכם המאמן.

ואן לוון. לא מפחדים
ואן לוון. לא מפחדים

דן גלזר הצטרף לוואן לוון במסיבת העיתונאים: "אנחנו מרגישים הרבה יותר טוב, השחקנים מציגים יכולת טובה מאז שהוא מונה. נהנים מכדורגל. כן, שחטאר יותר טובה, אין ספק. אנחנו ניתן את כל כולנו על מנת להקשות ומקווה שנעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר".

"אירופה זה חלום עבור כל שחקן ישראלי, במיוחד עבורי כאחד שגדל במועדון", המשיך הקשר. "השנה אנחנו עושים דברים מדהימים באירופה. שחטאר שיחקה משחק ראשון אחרי הפגרה הארוכה, זה יכול להיות יתרון עבורנו, במיוחד בתקופה טובה שלנו. צפינו בהמון קטעים של שחטאר. את משחק הליגה ראיתי בשידור ישיר. אנחנו יודעים הרבה דברים והתכוננו בהתאם, הם מוכשרים וכישרוניים מקדימה. עשינו את ההתאמות שלנו ואני מקווה שתראו את זה".

"המאמן והצוות הכינו אותנו על הצד הטוב ביותר. אני מקווה שנבצע את מה שהם דורשים מאיתנו. בעשרת המשחקים האחרונים אנחנו מציגים משחק הגנה יותר טוב, שמזכיר את העונה שעברה. הביטחון חזר אלינו, אנחנו יותר מאמינים בעצמנו. השחקנים בכושר יותר טוב והקבוצה יותר מסודרת מבחינה טקטית. הפכנו להיות קבוצה יותר קשה מאשר קודם".

על המפגש הצפוי מול מנור סולומון אמר: "מנור שחקן ענק שנותן גאווה לכל השחקנים בישראל. אני מאחל לו שימשיך להצליח. הוא גם חבר טוב שלי מבחינה אישית, נהיה חברים טובים לפני ואחרי המשחק, לא ניתן לו כבוד מיוחד".