סולומון: "מכבי ת"א רצתה אותי, סירבתי"

הישראלי בראיון באוקראינה: "במשפחה ביקשו שלא אשפיל אותם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בעוד קצת פחות משלושה שבועות, מכבי תל אביב תארח את שחטאר דונייצק במסגרת המשחק הראשון בשמינית גמר הליגה האירופית, ובאוקראינה, מי שנמצא כמובן במוקד הוא מנור סולומון, שמכיר היטב את הצהובים.

"זה יהיה משחק מיוחד עבורי", סיפר סולומון בראיון לתקשורת האוקראינית. "ברגע שראיתי את תוצאות ההגרלה התלהבתי. לפגוש את מכבי, לבקר במדינה שלי ולפגוש חברים... זה יהיה פשוט מדהים. כל המשפחה שלי אוהדת מכבי - הסבים, אמא שלי, דוד שלי והאחים שלי. יש הרבה בדיחות והם אמרו לי: 'מה נעשה? בעד מי נהיה?'. הם גם יודעים ששחטאר טובה יותר ממכבי, אז הם ביקשו ממני לעבור שלב בלי להשפיל את היריבה. ברור שאני מקווה לכבוש".

הכישרון הישראלי סיפר שהיה קרוב ללבוש צהוב בעבר: "יכולתי להיות במכבי ת"א, היא רצתה אותי. זה המועדון הכי גדול בישראל, אז גם המשפחה שלי רצתה. זה היה חלום שמתגשם, אבל לא רציתי. היו לי תנאים נהדרים ותמיכה במכבי פתח תקווה".

כאחד שמכיר היטב את האלופה הישראלית, סולומון סיפר ממי שחטאר צריכה להיזהר: "היתרון הגדול של מכבי תל אביב הוא הקישור עם דור פרץ, דן גלזר ואייל גולסה שיכולים לגרום לבעיות, והשחקן הכי מסוכן הוא יונתן כהן, שכובש ומבקיע. עם עדן קארצב ואילון אלמוג שיחקתי בנבחרת הצעירה".

"צחקנו אחרי ההגרלה", שיתף סולומון. "כולם ישר כתבו לי: 'בוא נחליף חולצות אחרי המשחק'. יהיה קצת מוזר לשחק נגדם ולא אית. אני רוצה שנראה את היכולת הכי חזקה שלנו. עכשיו בישראל כולם מכירים את שחטאר, כולם עוקבים אחריה ואחרי ההצלחות שלה באירופה, אז אנחנו צריכים להראות למה אנחנו מסוגלים".

"יהיה מוזר לשחק נגדם ולא איתם" (אלן שיבר)
"יהיה מוזר לשחק נגדם ולא איתם" (אלן שיבר)