גצקו: "עם כל הכבוד למכבי, שחטאר תעבור"

שחקן העבר של חיפה התראיין. "סולומון מזכיר את ברקוביץ'"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

רבים מאוהדי מכבי חיפה זוכרים היטב את איבן גצקו, שתפקד כחלוץ במועדון מהכרמל בין השנים 1992 ל-1994. בעקבות ההיסטוריה שלו בישראל, שחקן העבר האוקראיני חזר לימיו בישראל כשנתבקש לספר על מכבי תל אביב, היריבה אותה שחטאר דונייצק צפויה לפגוש בעוד חודשיים בליגה האירופית.

"עם כל הכבוד לאלופה הישראלית, הרמה של שחטאר דונייצק גבוהה הרבה יותר", אמר גצקו, אשר לא נתן יותר מדי סיכויים לקבוצתו של יורגוס דוניס: "אין ספק שמכבי תל אביב היא אגוז קשה לפיצוח, אחת הקבוצות הטובות ביותר בישראל, אבל אני מאמין ששחטאר תעבור את המשוכה הזו".

"אין ספק שהמחסור במשחקים יפגע בשחטאר, אבל אני בטוח שלואיס קסטרו יכין את שחקניו היטב, ואני יודע שהם יקיימו משחקי הכנה במהלך מחנה האימון שהקבוצה תערוך בטורקיה. כך שהם גם יגיעו עם כושר משחק סביר וגם יתרגלו למזג האוויר, שדומה לזה של ישראל".

גצקו השווה את מנור סולומון לשני שמות גדולים ששיחקו בעבר במכבי חיפה: "בזמנו, אייל ברקוביץ' ורוני רוזנטל היו שחקנים אדירים. המעמד של סולומון בשחטאר די מזכיר אותם". עוד הוסיף גצקו על החוויה שלשחק בישראל: "בעבר היה קשה מאוד לשחק שם, בעיקר בגלל ענייני האקלים. אבל היום המשחקים נערכים בשעות הערב, כך שלא צריכה להיות לשחטאר בעיה להסתדר".

לא נתן לה הרבה סיכוי. (צילום: אודי ציטיאט)
לא נתן לה הרבה סיכוי. (צילום: אודי ציטיאט)