ההכנסות של ב"ש באירופה: כ-20 מיליון ש"ח

הניצחון על ניס השתלם כלכלית. אבוקסיס: "יתן דחיפה בליגה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
הרבה כסף. ב"ש (דני מרון)
הרבה כסף. ב"ש (דני מרון)
תחילת כתבה

הפועל באר שבע סיימה בטעם מתוק את המסע האירופי. הקבוצה של יוסי אבוקסיס השיגה הערב (חמישי) 0:1 יוקרתי על ניס הצרפתית, במסגרת המחזור האחרון בשלב הבתים של הליגה האירופית. שער של רותם חטואל בדקה ה-72 עשה את ההבדל בין הקבוצות והקפיץ את ב"ש למקום השלישי בבית עם 6 נקודות.

בעקבות הניצחון על ניס, הפועל באר שבע הכניסה 570 אלף יורו נוספים לקופתה. סה"כ המועדון הרוויח מעלייה לשלב הבתים ומהנקודות שצברו כ-19.8 מיליון שקלים. במועדון יכולים להיות יותר ממרוצים. הרבה מעבר לציפיות.

לאחר המשחק יוסי אבוקסיס התייחס: "לפי הרכב ששיחקנו, ידעתי דבר אחד: שכולם ילחמו, יראו מחויבות ויתנו את הכל. אמרתי לאסי (רחמים) שאני מרגיש טוב עם ההרכב. נצחונות כאלו זה דבר כיפי והם מוסיפים להרגשה, נחזור לליגה, הראש כבר עובד שם".

"אמרתי לשחקנים לפני המשחק, שבמיוחד הערב מי שישחק טוב, יתן לא מעט חומר למחשבה. כולם היו מצוינים מרז (רחמים) ועד האחרון".

כאמור, מעבר ל-6 הנקודות שהשיגה באר שבע במסגרת שלב הבתים, גם לא מעט כסף נכנס לקופת המועדון. גם לכך המאמן התייחס: "אם נרגיש שנצטרך משהו מסוים, אני חושב שהיום יהיה לנו קל יותר מבחינה כלכלית, בזכות מה שעשינו השנה באירופה. נראה אילו שמות יהיו פנויים, יש לנו כבר 6 זרים. לפעמים בארץ יש "שם" ואז כולם מתלהבים, צריך גם מישהו שיתאים לנו. אם יהיה כזה, זו אכן אפשרות".

אבוקסיס סיכם את הקמפיין האירופית של קבוצתו: "התקופה הזו החלה עם עומסים קשים, טיסות, פציעות, וגם אני כמאמן עשיתי טעויות ואעשה עוד בעתיד ואין מה לעשות. לא תמיד יכולנו לעשות את הסוויץ' מאירופה לליגה. יש משהו שיכול להכניס לך אנרגיה וזה מגרש ביתי וקהל ולנו לא היה לא מגרש ביתי ולא קהל וזה לא עזר לנו גם כן. אני כבר מייחל לרגע שהקהל של ב"ש יוכל לדחוף אותנו, כמו שעשה כל השנים האחרונות".

סיימו בטעם טוב. קלטינס וב"ש (דני מרון)
סיימו בטעם טוב. קלטינס וב"ש (דני מרון)