"רחוק מלהרשים": ספקנות בספרד כלפי דאבור

לופטגי שיבח את הבכורה בהרכב בסביליה: "שיחק מצוין"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבהאחרי המתנה ארוכה, ולמרות שקיבל מספר דקות בשתי ההופעות הקודמות בליגה האירופית, אפשר להגיד בבירור: אמש (חמישי), מואנס דאבור ערך את הופעת הבכורה האמיתית שלו במדי סביליה. השחקנים של ז'ולן לופטגי הביסו 0:3 את דודלאנז' מלוקסמבורג במסגרת המחזור השלישי של המפעל, ושמרו על המקום הראשון בבית המוקדם. דאבור לא כבש (למרות שהגיע לשני מצבים מהם היה אמור להבקיע), אבל בסה"כ רשם הופעה טובה, וזכה למחמאות בהתאם. מאמן סביליה, ז'ולן לופטגי, החמיא לישראלי לאחר המשחק: "בסך הכל, לדאבור היה משחק מצוין. הוא שחקן שאנו מעריכים, הוא עובד טוב מאוד ואני בטוח שהוא יקבל עוד הזדמנויות". מי שהדהד את התחושה הזאת, היה העיתונאי באסילו גארסיה מ"אלדסמארק" (עיתון שמתפרסם בסביליה), שכתב "דאבור היה החלטי משריקת הפתיחה. ניתן היה לראות, גם מההופעה הזו, מה דאבור יכול וצריך לתת לקבוצה, ובהתחשב בכושר של יתר החלוצים, קשה להבין מדוע לא שולב עד עכשיו. המטרה הבאה שלו תהיה לרשום הופעה גם במשחקי הליגה".

עם זאת, בכלי תקשורת אחרים הדעות עליו היו מעט יותר אמביוולנטיות: ב"אס" טענו כי "הוא שיחק עם המון לב, אבל מעט עם הראש", וגם ב"מארקה" טענו כי "דאבור הראה תכונות טובות ונע באופן נכון, אבל סיים בצורה מטופשת". באתר כדורגל בשם "BeSoccer", נכתב: "דאבור היה רחוק מלהרשים. הוא ניסה, אבל החמיץ כמה הזדמנויות לספק גב לביקורת על לופטגי. לופטגי היה הוגן וגם צדק, בסופו של דבר".

ביום ראשון, שוב בראמון סאנצ'ס פיחואן, תארח סביליה את חטאפה - וככל הנראה שם יהיה המבחן: האם המנג'ר הבאסקי היה מרוצה ממה שראה, וייתן לחלוץ הזדמנות גם בליגה? נחכה ונראה.