"לפחות בליגה האירופית דאבור יושב על הספסל"

בספרד הגיבו לבכורה של החלוץ בסביליה: "שיחק דווקא במפעל שגידל אותו, אבל נכנס כשהכל הוכרע. לופטגי העדיף את צ'יצ'אריטו, שעדיין לא למד את הדינמיקה של הקבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
לפחות באירופה הוא על הספסל (GETTY)
לפחות באירופה הוא על הספסל (GETTY)
תחילת כתבה

הליגה האירופית היה המפעל בו מואנס דאבור שלט בשתי העונות האחרונות, אבל החיים בסביליה קשים עבורו במיוחד. החלוץ הישראלי, שלא נכלל בסגל הסופי של ז'ולן לופטגי באף אחד ממשחקי הליגה הספרדית עשה "התקדמות" וזכה לארבע דקות משחק ב-0:3 של קבוצתו אצל קרבאח במחזור הראשון של שלב הבתים.

אז איך התייחסו בספרד לבכורה הרשמית של דאבור? "מלך השערים של הליגה האירופית סוף סוף זכה לבכורה, בדיוק במפעל שגידל אותו", נכתב ב"estadio deportivo". "למרות זאת, היא הייתה לפרוטוקול בלבד, משום שנכנס בזמן שהכל כבר הוכרע".

ב-"hoy" ניסו למצוא את חצי הכוס המלאה, אבל עקצו קלות את דאבור: "צ'יצ'אריטו קיבל את הקרדיט בהרכב, למרות שלא הספיק להתרגל לדינמיקה של סביליה. הוא הוחלף על ידי דאבור, שלפחות באירופה יושב על הספסל ועולה ממנו, מה שלא קרה בליגה הספרדית".

ב-"estadio deportivo" המשיכו לנתח את מצבו של דאבור ומדוע הוא לא מקבל מספיק קרדיט. "הישראלי התחיל בתור חלוץ שני, אבל הפך לשלישי ברוטציה של ז'ולן לופטגי עם הגעתו של צ'יצ'אריטו. זה הותיר אותו ללא אפשרות לשחק משום שלופטגי אוהב לשחק עם חלוץ בודד".

לופטגי העדיף את צ'יצ'אריטו (GETTY)
לופטגי העדיף את צ'יצ'אריטו (GETTY)