עניין של טיימינג: מכבי חיפה הגיעה לשיא מוקדם

העליונות הגופנית בתוספת סמי עופר מפוצץ סידרו נוק-אאוט. סונדגרן מרגיש טוב מכדי להיות אמיתי ומה שעשה פיירו להגנת לימסול צריך להוציא מהחוק. ניסן קניאס מסכם עוד הצגה ירוקה

ניסן קניאס
א א א א ( שנה גודל )

(תקציר המשחק באדיבות ספורט1)

מכבי חיפה ואצטדיון סמי עופר הפכו להיות שילוב כמעט בלתי ניתן לעצירה. עכשיו גם באירופה יודעים זאת. הקבוצה של ברק בכר נתנה את המכה, האווירה מסביב הפילה לקרשים. מי שלא חווה, כנראה לא מבין איזו עוצמה זו. מכבי חיפה היתה מכונית פאר עד העונה שעברה, אבל כעת הכניסו בה שיפורים שוברי שוויון. שומעים אותה מהכביש המהיר וכשהיא בשיא, זה כמו לתת גז מול קורקינט. גם אולימפיאקוס הרגישה כמו מירוץ בין מכונית פורמולה לאופניים חשמליים ומול אפולון זה כבר לא היה נעים במחצית השנייה.

אפרופו מכונית מירוץ, יש צוות טכני מסביב שצריך לדאוג שהיא תהיה בשיאה ברגע האמת. קוראים לזה רצועת טיימינג ובכר, יחד עם עוזריו ומאמני הכושר, הביא את המכונה לשיא בדיוק בזמן. זה עוד לא הסיבוב השני בליגה, אבל קבוצה שרוצה שלב בתים בליגת האלופות צריכה להיות בשיא שלה כבר בתחילת אוגוסט וככה זה נראה כרגע מבחינת מכבי חיפה.

התוספות שהולבשו על השלד הקיים התאימו בדיוק. סוג של השלמת חוסרים כשרואים את המדף מתחיל להתרוקן. המגן הימני דניאל סונדגרן ומשמאל פייר קורנו. כמו חוקי הפיזיקה, כשיש לך גם מימין וגם משמאל יש איזון בכל המערכת. כך בדיוק קורה בתלכיד שבנה ברק בכר.

בכר. רצה להביא את חיפה לשיא מוקדם (אלן שיבר)
בכר. רצה להביא את חיפה לשיא מוקדם (אלן שיבר)
סונדגרן. בינגו (אלן שיבר)
סונדגרן. בינגו (אלן שיבר)

לגבי סונדגרן, לפעמים הוא מרגיש טוב מדי כדי להיות אמיתי. שחקנים כמוהו לא באים לכדורגל הישראלי, אבל כנראה שרצה הגורל ואריס סלוניקי עשתה את הטעות, גל אלברמן קפץ על המציאה והשורשים היהודים של בת זוגו שכנעו אותו שישראל היא מקום טוב עבורו. כל אלה קרו כדי להנחית בארץ את אחד המגנים הטובים ששיחקו כאן.

גם בחלק הקדמי מכבי חיפה התחזקה. כמה חיזר המועדון אחרי מה שהוגדר כ"מפלצת". פרנדזי פיירו עונה על ההגדרה ומהבלמים בליגת העל הוא ישאיר בעיקר עצמות. מה שהוא עשה למנולאס היווני ואמש להגנת אפולון, נמצא בחלק ממדינות העולם מחוץ לחוק.

אבל מעבר לחוזק ועוצמות, יש לו גם הרבה שכל. שחקן בממדי גוף גדולים שיודע לנצל אותם כדי לשמור על הכדור, לנתב אותו למקומות הנכונים ולכל אלה מחבר מהירות. כשפיירו פותח במירוץ לכדור, גם קירות יפלו בדרך, אז מה זה בשבילו עוד בלם? מרגיש שכאשר החלודה תרד לחלוטין, הוא יהיה בלתי ניתן לעצירה.

פיירו. מפיל קירות (אלן שיבר)
פיירו. מפיל קירות (אלן שיבר)

מאז איגביני יעקובו לא היה שחקן כזה בליגה והוא כאן פחות מחודש. לחשוב שאחרי 30 דקות והחמצת פנדל היה מי שהמליץ לו לעלות על מטוס ולחזור הביתה. כל הממליצים נעלמו מאז כלא היו. אם ימשיך את גרף ההתקדמות שלו, סכום של 1.6 מיליון יורו יישמע כמו בדיחה בדרך לתחנה גבוהה יותר באירופה.

בינתיים, פיירו, סונדגרן וכמובן עלי מוחמד, חזיזה, פלאניץ' וחבריהם, ישמעו בעוד כשבועיים את מנגינת ליגת האלופות בסמי עופר. זה אמנם רק שלב הפלייאוף והרצון הוא לשמוע את השיר עוד שלוש פעמים לפחות בשלב הבתים, אבל הוא בדיוק מה שנשאר כדי להשלים את האווירה. אצטדיון סמי עופר, מכבי חיפה, רק הכוכב האדום מפרידה בניהם למנגינה והשילוב המושלם שהולם את כל אלה.

רואים באופק את ליגת האלופות (אלן שיבר)
רואים באופק את ליגת האלופות (אלן שיבר)
מעבר לתגובות