"שחקנים יושעו מתחרויות של אופ"א ופיפ"א"

הארגון האירופי מגנה את יוזמת הסופר ליג: "רעיון ציני". על המכתב חתומות גם הליגה האנגלית, ספרדית והאיטלקית

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

ההכרזה על הקמת ה"סופר ליג" האירופאית טילטלה את עולם הכדורגל, וכעת הגיע תורה של אופ"א להגיב למהלך המתקרב. בהודעתה, גינה ארגון הכדורגל האירופי את ההחלטה של המועדונים הגדולים להקמת הליגה החדשה, הבהירה את ההשלכות הצפויות, והוקירה את אלו שנותרו נאמנות לה.

מוקדם יותר, בתגובה לדיווחים הבינלאומיים, אופ"א הוציאה הודעה בשיתוף פעולה עם ההתאחדות האנגלית, הפרמייר ליג, ההתאחדות הספרדית, ה"לה-ליגה", ההתאחדות האיטלקית והסרייה א'. "למדנו כי יתכן שמספר קבוצות אנגליות, ספרדיות ואיטלקיות עשויות להכריז על הקמתה של ליגה סגורה, הנקראת 'סופר ליג'", פתחה אופ"א.

"במידה והמהלך ייצא לפועל, אנחנו רוצים להודיע כי כולנו (הארגונים המוזכרים), נישאר מאוחדים במאמצנו לעצור את הפרויקט הציני הזה, פרויקט שהוקם בשל אינטרס אישי של מספר מועדונים בזמן שהחברה זקוקה לסולידריות יותר מאי פעם", הוסיפו.

"כפי שהוכרז בעבר על ידי פיפ"א וששת הפדרציות, המועדונים המדוברים יושעו מכל התחרויות המקומיות, האירופאיות והבינלאומיות, וימנע משחקניהן לייצג את נבחרות הלאומיות שלהם", הודיעה אופ"א. פיפ"א, אגב, הוציאה הודעה משלה מיד לאחר ההכרזה הרשמית, ובה גינתה את רעיון הליגה העצמאית, אך לא דיברה על איזשהן סנקציות פרטניות. בהודעה קראה פיפ"א ל"דיאלוג רגוע, מאוזן ויצרני למען טובת המשחק".

הארגון המשיך בהצהרה: "אנו מודים למועדונים ולמדינות, במיוחד הצרפתיות והגרמניות, שסירבו להצטרף למהלך הזה. אנו קוראים לכל אוהבי הכדורגל, האוהדים והפוליטיקאים, להצטרף אלינו במלחמה נגד הפרויקט הזה במידה והוא יוכרז. האינטרס האישי ההולך והמתמשך הזה של מספר מצומצם של קבוצות נמשך זמן רב מדי. מספיק זה מספיק".

רונאלדו ולבנדובסקי מדי יובנטוס ובאיירן. אחד יושעה והשני לא? (Getty)
רונאלדו ולבנדובסקי מדי יובנטוס ובאיירן. אחד יושעה והשני לא? (Getty)

גם הפרמייר ליג שחררה הצהרה רשמית בנושא, בה היא מגנה בתוקף את הקמת ה"סופר ליג": "הפרמייר ליג מגנה כל הצעה שתוקפת את עקרונות התחרות הפתוחה והרוח הספורטיבית שהן בליבה של הפירמידה המקומית והאירופית של אירופה".

"אוהדים של כל מועדון באנגליה וברחבי אירופה יכולים לחלום שהקבוצה שלהם תטפס לפסגה ותפגוש את הגדולות ביותר. אנחנו מאמינים ששיטה של 'סופר ליג' אירופית תהרוס את החלום הזה", המשיכו בפרמייר ליג.

"הפרמייר ליג גאה להיות מפעל ספורט תחרותי ומעניין שהפך לנצפה ביותר בעולם. ההצלחה שלנו איפשרה לנו לייצר תרומה כלכלית שאין שנייה לה בפירמידת הכדורגל המקומית".

"ליגה כמו ה'סופר ליג' תוריד את העניין מכל המשחק, ויהיו לה השלכות עמוקות ברמה המיידית והעתידית על המטרות של הפרמייר ליג וקבוצותיה, ועל כל אלו שתלויים בכספים של הליגה", הוסיפו.

"נעבוד יחד עם האוהדים וכל הגופים בממלכה, יחד עם בעלי המניות, בבית ומחוצה לו, כדי להגן על כבודו ועל עתידו של הכדורגל האנגלי", סיימו.

מנצ'סטר סיטי וליברפול. הפרמייר ליג מגנה (Getty)
מנצ'סטר סיטי וליברפול. הפרמייר ליג מגנה (Getty)
מעבר לתגובות