מה עשיתם בקיץ? המחדל שיעלה למכבי ת"א מיליונים

הרכש שלא הגיע, ה"חיזוק" בדמות בן ביטון ודוידזאדה, השחצנות של השופט וגם: הציונים. פרימו מסכם תוצאה מאכזבת מול יריבה בינונית ומצביע על שחקן אחד שהיה ברמה אחרת

משה פרימו
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

כמה מסקנות מהמשחק אמש בין מכבי ת"א לזלצבורג מאוסטריה:
1. מכבי ת"א בהרכבה המלא, היתה עוברת את זלצבורג.
2. זלצבורג קבוצה אירופאית בינונית.
3. אם המאמן דוניס לא היה חושש מאד מהיריבה, התוצאה היתה אחרת.
4. עם כל הכבוד למספר שחקנים טובים בקבוצה האוסטרית, אין להם שחקן ברמה של אייל גולסה.
5. דן ביטון שחקן חיזוק מצוין.
6. בן ביטון, אופיר דוידזאדה ושרן ייני לא לרמות האלה בהגנה.
7. לא ידעתי אם דניאל טננבאום שוער טוב, אתמול הוא הוכיח שהוא מצוין.
8. השופט מייקל אוליבר האנגלי, שחצן גדול והמציא פנדל שגרם להפסד של מכבי ת"א.
9. מחדל גדול של הנהלת מכבי ת"א.

ברגע שנודע שמספר רב של שחקני הרכב ראשון נמצאו חיובים לקורונה, הבנו שיהיה קשה עד בלתי אפשרי לעבור את זלצבורג. לא מעט אנשים בתקשורת "טפטפו" שהאוסטרים קבוצה מצויינת. אולי מישהו חשב שמדובר בליברפול או יובנטוס. כפרפרזה ל"בובה של לילה" לא, לא, לא אומר מוטי, זאת קבוצה בינונית שמכבי ת"א בהרכב מלא, עם המכביזם שזורם להם בדם, היו עוברים.

הבעיה הייתה ונותרה שחקני ההגנה. לא מובן לי איך קבוצה גדולה כמו מכבי ת"א מביאה כ"חיזוק" שני מגינים כמו בן ביטון ואופיר דוידזאדה. לגבי שרן ייני הסיפור שונה. ייני מנהיג, שחקן מכבי מגיל 10 והנהלת מכבי ת"א והבוס מיץ' גולדהאר עושים לו כבוד גדול ובצדק. אבל בכל הקשור למשחק הגנה ברמות הגבוהות, ייני לא שם.

ההגנה זו הבעיה המרכזית (אלן שיבר)
ההגנה זו הבעיה המרכזית (אלן שיבר)

מחדל גדול מה שקרה עם מכבי ת"א עד למשחק אמש. לא יעלה על הדעת שהמועדון הגדול הזה לא מצא עד אתמול מחליפים לאנדרה ג'ראלדש וז'איר אמאדור. פשוט מחדל שלא יאמן ורק בגלל המחדל הזה, מכבי לא תהיה בליגת האלופות, הליגה הטובה בעולם ללא תחרות, עם עשרות מיליוני יורו הכנסות. ראיתי את זלצבורג, עם ג'ראלדש מימין, אמאדור בלם וסבוריט, אם היה בריא, מכבי טובה יותר מזלצבורג.

המאמן יורגוס דוניס מאד חשש מזלצבורג. הוא שיחק עם 5 בהגנה, 4 קשרים ואילון אלמוג אחד למעלה. קשה מאד לנצח כך משחקים. נכון, הגול היה הברקה בלתי רגילה של אלמוג ודן ביטון, אבל זה לא מספיק לרמות האלה. כאשר נכנסו טל בן חיים ואיתי שכטר (למרות החמצה ענקית), מכבי ת"א קיבלה דלק. היא לחצה וסיכנה ללא הפסקה את זלצבורג בדרך ל-2:2. וכל הלחץ הזה ללא סאבוריט, דור פרץ, גלזר, ריקן ויונתן כהן. איזה מבחר של שחקנים שלא יכלו לשחק. כמה חבל.

מי ש"הרס" לאלופה הישראלית את המשחק זה השופט האנגלי מייקל אוליבר. באיזה קלות הוא שרק לפנדל לטובת האוסטרים בגלל נגיעה קלה של בלטקסה. באנגליה מולדתו צוחקים על דחיפות מהסוג הזה. נפל אוליבר והפיל את כל מכבי ת"א.

מי שנראה שחקן ברמה אחרת, בטח ברמות של מכבי ת"א וזלצבורג, הוא אייל גולסה. כוכב כדורגל, מבין הכי טוב את המשחק, למעלה למטה, ימין שמאל, מדרבן, צועק, מעיר ומה שיש לו ברגליים אין לאף שחקן של זלצבורג. דן ביטון כישרון בלתי רגיל, רכש מצוין עם נגיעות מדהימות בכדור ושער קלאסה שלא כל שחקן יכול להבקיע. רכש מצוין.

גולסה, ברמה אחרת (אלן שיבר)
גולסה, ברמה אחרת (אלן שיבר)

לגבי השוער דניאל טננבאום, בעונה שעברה לא יכולתי להביע עמדה לגביו. הכדורים פשוט לא הגיעו אליו וגם המעטים שהגיעו לשערו, הוא הסתדר מצוין, אבל הם היו מעטים בכדי להביע עמדה. אתמול לראשונה ראינו שוער שעומד מול לא מעט כדורים שנבעטו לשערו והוא הצליח בגדול. אחלה שוער, שעם עוד טיפת יד ימינה גם לוקח את הפנדל.

לסיכום, מכבי ת"א קבוצה חזקה מאד בכל הרכב. אני בכוונה לא מזכיר את צמד הקשרים ברסקי וקארצב, שניסו לעשות הכל, נלחמו ללא הרף, ואלה שני שחקנים שלא קיבלו דקה בליגה נגד בני יהודה ומכבי פ"ת ופתאום הוצבו בהרכב הראשון במשחק הכי מכריע באירופה. כמוהם בדיוק מתן בלטקסה, שהיה מצוין במחצית הראשונה והוא בטח מאד מאוכזב היום על הפנדל שגרם, אבל בפירוש לא היה. 3 שחקנים שלא נספרו לליגה, פתאום בהרכב הראשון באירופה. קשה מאד.

עכשיו המצב קשה מאד לקראת הגומלין באוסטריה. עדיין ללא שחקני הרכב רבים, הסיכוי קלוש ביותר. במצב הזה, דוניס צריך להמר כי אין מה להפסיד. יותר כלים התקפיים. שחקני מכבי ת"א ומאמנם יכולים להיות גאים בעצמם, אם רק ההנהלה היתה מתאמצת יותר, כמו השחקנים על המגרש, היינו שומעים ביפו את המנגינה המופלאה של ליגת האלופות.

ציוני מכבי ת"א:
דניאל טננבאום 8
בן ביטון 5
שרן ייני 5
איתן טיבי 6
מתן בלטקסה 6
אופיר דוידזאדה 5
רוסלן ברסקי 5
עדן קארצב 5
דן ביטון 8
אייל גולסה 8
אילון אלמוג 7
טל בן חיים ואיתי שכטר בהחלט שינו 6

טננבאום, הוכיח את עצמו (אלן שיבר)
טננבאום, הוכיח את עצמו (אלן שיבר)
מעבר לתגובות