גאווה ו"כאב לב": רגשות מעורבים במכבי תל אביב

שביעון הרצון מההופעה ("צריך לכבד את מי ששיחק ולא לדבר על אלה שלא היו"), הכעס על השריקה לפנדל ("לא ברור למה זה לא נבדק ב-VAR") וה"בינגו". סיכום ההפסד לזלצבורג

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

במכבי תל אביב קיבלו את ההפסד 2:1 לרד בול זלצבורג ברגשות מעורבים. מצד אחד, במועדון היו גאים בהופעה של כל השחקנים, אשר לא מעט מהם "נזרקו" למערכה לאור מקרי הקורונה בקבוצה שהובילו לסגל חסר למדי. מצד שני, הרגישו כי קופחו בשריקה לכדור עונשין מ-11 מטרים לטובת אלופת אוסטריה.

עדן קארצב, רוסלן ברסקי ומתן בלטקסה הם כמה מהשחקנים שככל הנראה לא היו פותחים בהרכב של יורגוס דוניס לולא מגפת הקורונה במועדון. עם זאת, הם הציגו משחק הקרבה נהדר, כמו כל שאר השחקנים בצהוב, ולא היו רחוקים מלרשום הפתעה מול זלצבורג החזקה.

"זה מעמד שמגיעים אליו פעם בכמה שנים, כואב הלב שהגענו עם כל כך הרבה חיסורים", אמרו כמה משחקני מכבי. "זו הייתה צריכה להיות חגיגת כדורגל אדירה, אבל הגענו על הגחון. עם זאת, מגיע כל הכבוד לכולם. אחרי משחק כזה צריך לכבד את מי ששיחק ולא לדבר על אלה שלא שיחקו".

במכבי ת"א גאים בשחקנים (אלן שיבר)
במכבי ת"א גאים בשחקנים (אלן שיבר)
וכועסים על השיפוט (אלן שיבר)
וכועסים על השיפוט (אלן שיבר)

במקביל, כאמור, אצל האלופה הישראלית לא אהבו את תצוגת השיפוט. גם בצוות המקצועי וגם השחקנים תקפו את השריקה לפנדל מצידו של השופט האנגלי מייקל אוליבר. "לא היה פנדל וגם לא ברור למה זה לא נבדק בצורה רצינית יותר ב-VAR. חבל, זה החזיר אותם למשחק", אמרו במכבי תל אביב.

מחמאות גדולות במיוחד קיבלו דניאל טננבאום, שהוכיח שהוא צריך להמשיך לשמש שוער ראשון, ומעל כולם דן ביטון, שכבש שער נפלא. "דן זה בינגו ענק של ברק יצחקי, שנלחם להביא אותו. הרווחנו שחקן להרבה שנים", אמרו במועדון. גם אילון אלמוג ואייל גולסה זכו לשבחים.

בשורה טובה אחרת מבחינת מכבי תל אביב הייתה חזרתו למגרשים של מתן חוזז אחרי כמעט חמישה חודשים של היעדרות בגלל פציעה.

"הרווחנו שחקן להרבה שנים". דן ביטון (אלן שיבר)
"הרווחנו שחקן להרבה שנים". דן ביטון (אלן שיבר)
מעבר לתגובות