יש ספורט: הליגות יימשכו כרגיל גם בתקופת הסגר

הקורונה משתוללת, אבל ליגת העל תמשיך. לאחר מאבק ארוך, משרד הספורט והמנהלת סיכמו עם משרד הבריאות על המשך העונה. השר טרופר: "חייבים להמשיך גם בימים אלו". היו"ר ארז כלפון: "5,000 משפחות ימשיכו להתפרנס". ההסכמה תלויה באישור הממשלה

א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הספורט הישראלי לא עוצר. לאחר ששר התרבות והספורט, חילי טרופר, נאבק על המשך קיום הליגות גם בתקופת הסגר, סוכם עם משרד הבריאות כי הליגות ימשכו ברציפות, זאת תוך הקפדה על בידוד השחקנים לאורך תקופת הסגר, כך שיוכלו לצאת לאימונים ולמשחקים בלבד כמו בעונה הקודמת. ההחלטה כאמור תקפה גם למשחקי גביע ווינר ומשחקי ההכנה בכדורסל.

כמו כן, יתאפשרו משחקים בינלאומיים בענף הכדורגל במתווה המחמיר של המפעלים הבינלאומיים, לאחר ההתעקשות של יו"ר מנהלת הליגה ארז כלפון ושר התרבות והספורט טרופר. עם זאת, ההסכמה עדיין תלויה באישור הממשלה במסגרת התקנות הכוללות שיובאו אליה.

השר טרופר אמר לאחר הסיכום: "זו החלטה חשובה ואני שמח כי הצלחנו להגיע לסיכום מול משרד הבריאות. הספורט הישראלי חייב להמשיך גם בימים אלו, גם לטובת אלפי עובדיו ובעיקר עבור המוני האוהדים שדווקא בתקופת הסגר יזכו לראות את הספורט הישראלי ממשיך לפעול".

ארז כלפון הוסיף: "אני מבקש להודות באופן אישי לחילי טרופר, שר התרבות והספורט, ליולי אדלשטיין, שר הבריאות ותודה מיוחדת לפרופ' חזי לוי מנכ"ל משרד הבריאות, לפרופ' איתמר גרוטו, על האפשרות להמשיך לשחק כדורגל בתקופה קשה זו".

"האימונים ומשחקים ימשכו תחת שמירה על המתווה הבריאותי שיוחמר בתקופת הסגר", המשיך יו"ר המנהלת, "המשך הפעילות הסדירה יאפשר את פרנסתם של 5,000 משפחות, יאפשר לליגה להתנהל בצורה ספורטיבית, ויאפשר למועדונים המשתתפים במפעלים האירופאים להתכונן לאתגרים בצורה מיטבית. אני מבקש לנצל את ההזדמנות ולאחל לכולנו שנה טובה, בריאה וספורטיבית".

מכבי חיפה תוכל לארח את קייראט (אלן שיבר)
מכבי חיפה תוכל לארח את קייראט (אלן שיבר)
ממשיכים כרגיל (ברני ארדוב)
ממשיכים כרגיל (ברני ארדוב)

כמו כן, גם חבר הכנסת יואל רזבוזוב (יש עתיד-תל"ם) הגיב לאישור פעילות הליגות: "אני שמח שהפנייה שלי לשרי הבריאות והספורט נשאה פרי. הספורט הוא ענף חיוני לכל דבר ואין שום סיבה לעצור את פעילותו, במיוחד עבור האוהדים שיושבים בבית וצמאים לספורט ישראלי וקצת שפיות. אני מברך את השחקנים והקבוצות על המשך הפעילות, וגם את נבחרת ישראל בכדורגל שתוכל כעת להתכונן בצורה ראויה למשחק נגד סקוטלנד. עכשיו רק תביאו לנו את היורו".

לפני הסיכום, במשרד הבריאות הציע פשרה במסגרתה הליגה תופסק לשבועיים ולאחר מכן העונה תימשך כרגיל. המשמעות כאמור הייתה דחיית מחזור ליגה בודד.

עם זאת, במשרד הספורט וההתאחדות המשיכו להתעקש על בידוד מלא כמו בפלייאוף והמשך המשחקים ללא ויתור על מחזור אחד. גם במנהלת לא התעניינו באף אחת מההצעות וגורם טען טרם הסיכום: "אנחנו לא מוותרים, נילחם עד הסוף להמשיך כרגיל. משרד האוצר הבין את הנזק הכלכלי".

מלבד זאת ולמרות המשך הליגה, הקבוצות הגדולות חוששות שהסגר עלול להשפיע על החיפושים אחר רכש. חלון ההעברות של ליגת העל, כזכור, יינעל בתחילת אוקטובר - והסגר עלול להכריע בכל הנוגע להחלטת השחקנים הזרים אם להגיע לישראל או לא.

הכדורגל לא עוצר (דני מרון)
הכדורגל לא עוצר (דני מרון)
מעבר לתגובות