באיירן חגגה. לבנדובסקי: "אל תפסיקו להאמין לעולם"

הבווארים בעננים אחרי הזכייה השישית בתולדותיהם. הפולני: "עם עבודה קשה עומדים במטרות. דייויס: "מי היה מאמין שבחור מקנדה יזכה בליגת האלופות?". קימיך: "היום הגדול בקריירה". גנאברי: "הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות". פליק: "להרבה אנשים מגיע קרדיט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

לעיתים קרובות - ככה זה במפעל-גביע - קשה למצוא קונצנזוס על כך שהזוכה בליגת האלופות היא אכן הקבוצה הטובה באירופה. הפעם, ובכן, נראה כי אין צל של ספק. באיירן מינכן האדירה זכתה בגביע אירופה השישי בתולדותיה, עם 0:1 קטן-יקר מפז על פאריס סן ז'רמן, והשלימה עונה היסטורית במפעל היוקרתי ביבשת. 11 משחקים לאורך הקמפיין - 11 ניצחונות. אף אחת לא עשתה זאת לפני כן. "על הדרך", היא גם השלימה טרבל בפעם השנייה בהיסטוריה המפוארת שלה - אליפות וגביע מקומיים וגביע ליגת האלופות בתור הדובדבן שעל הקצפת.

עם כמה שזה מוזר, מדובר בזכיה הראשונה של רוברט לבנדובסקי בליגת האלופות. בגמר האחרון בו השתתף הכוכב הפולני הוא היה בצד המפסיד, כשחקן בורוסיה דורטמונד, לבאיירן מינכן עצמה וכעת הגיעה סגירת המעגל שהוא כה ייחל לה. "לעולם אל תפסיקו להאמין, אל תוותרו גם כשאתם נכשלים. עבודה קשה עוזרת לעמוד במטרות", צייץ.

יושוע קימיך, מבשל שער הניצחון, לא הסתיר את ההתרגשות הגדולה בסיום: "זה היום הגדול ביותר בקריירה שלי. כשאתה זוכה בתואר כמו זה עם האחים שלך על כר הדשא, זה המקסימום שאתה יכול לבקש". המילים של אלפונסו דייויס, הלהיט של באיירן מינכן, היו לא פחות מרגשות: "מי היה מאמין אי פעם שבחור מקנדה יזכה בליגת האלופות? לפני שנתיים, אם מישהו היה אומר לי את זה, לעולם לא הייתי מאמין לו".

דייויס הוסיף: "אני מקווה שבעזרת הסיפור שלי אצליח לעורר השראה אצל אחרים. זה מוכיח שאתה יכול לעשות כל דבר כשאתה מציב לעצמך מטרה. זה כל מה שאתה חולם עליו כילד - להגיע לאירופה ולזכות בליגת האלופות עם מועדון גדול כמו באיירן מינכן".

המנצח על המקהלה באדום, האנזי פליק, חילק את האשראי לכל עבר: "לכל כך הרבה אנשים מגיע קרדיט על הניצחון הזה. אפשר היה לראות במהלך פגרת החורף כמה נחישות יש בקבוצה הזאת, שזה הדבר שאתה הכי מאחל לעצמך בתור מאמן". על החגיגות העומדות לבוא בעוצמה גבוהה, אמר המאמן בחיוך: "לא קבעתי דד-ליין לסיום המסיבה. כשאתה זוכה בתואר כזה - אתה צריך לערוך מסיבה, ואני לא יודע מתי המסיבה תסתיים".

סרג' גנאברי, כוכב חצי הגמר עם צמד שערים ב-0:3 על ליון, הודה: "זה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות לנו. עבדנו קשה מאוד וזה השתלם - הפכנו לקבוצה הטובה באירופה. היה לנו מזל שהם לא כבשו, והיה לנו מזל שהצלחנו כן לכבוש. קומאן? עבורו לכבוש אחרי שהיה בחוץ בגלל פציעה במשחקים קודמים זה משהו מדהים". גנאברי התייחס גם לנתון המדהים של 11 ניצחונות ב-11 משחקים במפעל, ואמר: "זה נשמע מדהים".

לא רק השחקנים בהווה התרגשו מההישג, אלא לפחות גם אחד מהעבר. אואן הארגריבס, שזכה עם באיירן בליגת האלופות בעונת 2000/2001, פירגן בגדול: "זו אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה של באיירן. פליק הפך את הקבוצה הזו למכונה מוחלטת. כל גרמניה נדהמת, הכדורגל שהקבוצה הזו הציגה הדהים את כולם. בעונה שעברה ליברפול התעלתה על באיירן וחשבנו שזה סוף של עידן, ועכשיו זו התחלה של עידן. ועוד לירוי סאנה צריך להצטרף לקבוצה הזאת".

מעבר לתגובות