בגיל 16 בלבד: פאטי ישבור את שיא האלופות?

ברצלונה עלולה לאבד את הכוכב לחודש. ישבור שיא בדורטמונד?

א א א א (שנה גודל)
פאטי. לקח את ההזדמנות בשתי ידיים (getty)
פאטי. לקח את ההזדמנות בשתי ידיים (getty)
תחילת כתבה

אחרי שפרץ במדי ברצלונה, האם אנסו פאטי גם בדרך לנבחרת ספרד? לפי דיווח ב"מארקה", בהתאחדות המקומית מאמינים שהכוכב העולה בן ה-16 של ברצלונה עשוי לקבל אזרחות ספרדית כבר בימים הקרובים, ובונים עליו כחלק מהסגל לאליפות העולם עד גיל 17.

  • שלישי (22:00) ב-5SPORT: דורטמונד - ברצלונה

פאטי, שהפך לכובש הצעיר בתולדות לה ליגה עם שער נגד ולנסיה, נולד בגינאה ביסאו והיגר עם משפחתו לספרד בגיל 6. הכישרון הצעיר עצמו, כבר החליט שהוא מעדיף לייצג את "לה רוחה", למרות שהוא יכול לבחור לשחק גם במדיה של פורטוגל וכמובן של מולדתו.

עוד בשבוע שעבר, מאמן "לה רוחה", רוברט מורנו, הביע אופטימיות לגבי כך שההתאחדות הספרדית תסיים בקרוב את התהליך. נראה שהדבר בהחלט צפוי לצאת לפועל, והמשמעות היא שברצלונה עלולה לאבד את הכוכב הצעיר שלה למשך חודש. 

גביע העולם עד גיל 17 ייצא לדרך בברזיל ב-26 באוקטובר ותסתיים ב-17 בנובמבר, וספרד הוגרלה לבית 5 יחד עם ארגנטינה, קמרון וטג'יקיסטן. באותו הזמן, לברצלונה מצפים משחקים נגד אייבר, ריאל מדריד, ריאל ויאדוליד, לבאנטה וסלטה ויגו, בנוסף למשחק בליגת האלופות נגד סלביה פראג.

פאטי. יחמיץ את הקלאסיקו? (Getty)
פאטי. יחמיץ את הקלאסיקו? (Getty)

עד שסוגיית האזרחות הספרדית תוכרע, משחק בו פאטי בהחלט עשוי לקחת חלק הוא אחד המשחקים המסקרנים ביותר בשלב הבתים, שייערך בזיגנל אידונה פארק, שם דורטמונד תארח את ברצלונה. ליאו מסי שנפצע במהלך הקיץ ועדיין לא שיחק העונה, נמצא בספק להתמודדות, ובהיעדרו, הכישרון הצעיר יוכל לקבל שוב את הבמה.

הילד בן ה-16 קיבל את ההזדמנות לאור מכת הפציעות של הקטאלונים, ולא הסתכל מאז לאחור. הקשר ההתקפי שנולד בגינאה ביסאו ערך שלוש הופעות (116 דקות בלבד), בהן כבש פעמיים, בישל פעם אחת ושבה את לב האוהדים בקאמפ נואו.

בלה ליגה, כאמור, פאטי כבר עשה היסטוריה, כשהפך לצעיר ביותר שכובש ומבשל באותו משחק, זאת לאחר שהפך לכובש הצעיר ביותר לזכות ברצלונה. כעת, הוא יוכל לרשום את שמו גם בדפי ההיסטוריה של ליגת האלופות. אם יקבל את הצ'אנס ויכבוש מול דורטמונד, בגיל 16 ו-322 ימים, פאטי יוכל להפוך לכובש הצעיר ביותר בתולדות המפעל היוקרתי ביבשת.

פאטי יוכל לנפץ את השיא בו מחזיק פטר אופורי קוואייה, שכבש בגיל 17 ו-195 ימים במדי אולימפיאקוס מול רוזנבורג אי שם ב-1997. גם אם לא יזכה לכבוש בגרמניה, לאור גילו הצעיר הוא יוכל לשבור את השיא אם יכבוש בשלב כלשהו עד לגמר המפעל. לאור היכולת המרשימה שלו עד כה - מדובר בהימור בטוח.

מעבר לתגובות