לבנדובסקי: "שיחקנו הגנתי מדי, לא הסתכנו"

חלוץ באיירן אחרי ההדחה. קובאץ' הודה: "ליברפול קבוצת על"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבהאלופת גרמניה, באיירן מינכן, סיימה אמש (רביעי) את דרכה בליגת האלופות לאחר הפסד ביתי 3:1 לליברפול. חניכיו של ניקו קובאץ' חזרו הביתה עם 0:0 מאנפילד, תוצאה לכאורה אידיאלית, אבל בסופו של דבר נכנעה לבחורים של יורגן קלופ.

הבווארים כבר עונה שישית ללא זכייה בליגת האלופות, ומודחים בשמינית הגמר לראשונה מזה שמונה שנים. מלבד ההדחה, זהו הפסד ראשון של הגרמנים מאז תחילת פברואר והפסד ביתי ראשון מאז תחילת אוקטובר. זו גם הפעם הראשונה מזה 11 שנה, שברבע גמר ליגת האלופות לא תהיה קבוצה גרמנית.

מאמן באיירן, ניקו קובאץ', הגיב בצורה ג'נטלמנית להפסד: "אני מברך את יורגן קלופ וליברפול. הם היו הקבוצה הטובה יותר לאורך שני המשחקים. היתה לנו יריבה חזקה מאוד והגיע לנו להפסיד. פגשנו קבוצת על אירופית והגבולות שלנו הומחשו בצורה הטובה ביותר הערב. יש לנו עוד שני תארים להיאבק עליהם, גם האליפות וגם הגביע, והמטרה היא לזכות בשתי התחרויות".

רוברט לבנדובסקי לא היה במיטבו במשחק הזה, בלשון המעטה, ולאחריו האשים את הגישה בה הגיעה באיירן: "ידענו שזאת תהיה התמודדות קשה, אבל שיחקנו יותר מדי הגנתי. לא ניסינו לדחוף קדימה ולייצר מצבים, לא לקחנו סיכונים, גם כששיחקנו בבית וזה היה אמור להיות המשחק שלנו. שיחקנו עמוק מדי".

התקשורת הגרמנית לא חיכתה זמן רב כדי לחפש אשמים: "Oh, No, Neuer!" זעקה הכותרת של ה"בילד" הגרמני, וגם הרשת לא סולחת לשוער הנבחרת, בעיקר על הטעות בשער הראשון של מאנה:

טעות שלא תישכח הרבה זמן. נוייר (Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)
טעות שלא תישכח הרבה זמן. נוייר (Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)
מעבר לתגובות