"חוק המאמנים" עבר בקריאה שנייה ושלישית

החוק המסדיר את הכשרת המאמנים בישראל, יגיע לאישור סופי בשבוע הבא

תגיות: ליגת העל

מערכת אתר ערוץ הספורט
שנה גודל פונט א א א א

משרד התרבות והספורט גאה לבשר כי הצעת החוק להסדרת האימון בספורט "חוק המאמנים", עברה בועדת החינוך התרבות והספורט בקריאה שניה ושלישית של הכנסת לקראת הישורת הסופית לאישורו במליאה בשבוע הבא. החוק מסדיר את מעמדם והכשרתם של מאמני הספורט בישראל וישכלל את מערך הסדרת העיסוק באימון ספורט כך שהרמה המקצועית הנלמדת תהיה הגבוהה ביותר. ובהתאם לכך השגי הספורט הישראלי ילכו ויגדלו. 

השינויים הדרמטיים בעולם האימון כפי שמופיעים בחוק: 
* מעבר לארבע דרגות שיובילו להתפתחות מקצועית של המאמנים והמאמנות- מדריך, מאמן, מאמן בכיר ומאמן מומחה. שבכל דרגה תהיה תכנית הכשרה ייחודית מותאמת וחדשנית.

* מרשם מאמנים פתוח לציבור - הורים של ילדי ספורטאים יוכלו לראות כי המאמן מוסמך ועבר השתלמויות שונות והמרשם יהיה זמין לציבור הרחב באמצעות פרסום באתר האינטרנט של המשרד. יעשה בדיקת רישום פלילי כדי למנוע ממאמנים שחומרת העבירה שביצעו אינה מאפשרת להם לאמן ולהשתלב במערך האימון בישראל. 

* תכניות חובה למאמ ן- חובת לימוד מוגנות הילד/ה והכשרה לאימון ילדים בעלי צרכים.

* ⁠בחינות הכשרה חיצוניות - יבוצעו על ידי המשרד באמצעות גורם חיצוני כדי להבטיח את איכות ההכשרה ולייצר רמת הכשרה אחידה טובה וגבוהה בין כלל המוסדות להכשרת מדריכים ומאמנים.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: ״הבאנו היום בשורה ענקית לספורט הישראלי ושמנו את מעמד המאמן במרכז. החוק יאפשר לפתח את המאמנים בישראל ויתרום לשיפור איכות מקצועיות הספורט הישראלי. מדובר בעבודה רבת שנים שהגיעה לסיומה כעת על הכנת אישור החוק בשבוע הבא במליאת הכנסת, אני רוצה להודות לקודמיי בתפקיד על היוזמה החשובה ששמחנו להמשיך, לוועדת החינוך שעובדת עם המשרד בצורה שוטפת ועניינית והאגף להכשרת מאמנים במשרד, לייעוץ המשפטי, גופי הרוחב, האיגודים, האגודות  ולכל השותפים  שהבינו את החשיבות באישור חוק זה לספורט הישראלי״.