תחמיץ את היורו: פוטייאס קרעה את הצולבת

הכדורגלנית הטובה בעולם נפצעה באימון, לא תיקח חלק בסגל נבחרת ספרד

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(Photo by Maja Hitij/Getty Images)
(Photo by Maja Hitij/Getty Images)

מכה לכדורגל הספרדי, לנבחרת הנשים - ולכדורגל כולו: יממה בלבד לפני פתיחתה של אליפות אירופה לנשים זוכת כדור הזהב, ומי שנחשבת לכדורגלנית הטובה בעולם, תחמיץ את הטורניר. אלכסיה פוטייאס, כוכבת קבוצת הנשים של ברצלונה, נפצעה היום (שלישי) באימון נבחרת ספרד, אובחנה עם קרע ברצועה הצולבת בברך - ומעבר להחמצת הטורניר החשוב, ככל הנראה תפספס גם חלקים חשובים מהעונה הבאה.

לרוע המזל, האירוע התרחש ממש בדקות האחרונות של האימון במתקן האימונים בבישאם אבי. הפציעה נראתה בתחילה קלה יחסית, אבל לאחר שנבדקה בבית החולים "המלך אדוארד" בלונדון, התברר כי היא סובלת מקרע ברצועה הצולבת בברך שמאל.

לבד מהכאב הגדול עבורה, שאין שני לו, זו גם מכה מקצועית לא פשוטה עבור הנבחרת שאיבדה שתי שחקניות נוספות: ג'ני הרמוסו וסלמה פארלוויילו. חורחה וילדה, מאמן הנבחרת, צפוי לזמן במקומה את אמאיור סרייג'י, שמשחקת בריאל סוסיאדד, ולה 12 שערים ב-11 הופעות במדי לה רוחה.

פוטייאס בת ה-28, כאמור, סיימה את העונה הטובה בקריירה שלה: לא רק שהיא הובילה את ברצלונה לזכייה באליפות שלישית ברציפות, וסיימה את העונה עם 17 שערים ב-19 הופעות, היא גם זכתה בפרס כדור הזהב לשנת 2021, כמו גם לשחקנית השנה של פיפ"א ואופ"א. בסך הכל, לפוטייאס יש 27 שערים ב-100 הופעות במדי הנבחרת הספרדית.

מעבר לתגובות