"דייגו מראדונה גסס במשך 12 שעות"

פורסם הדו"ח הרפואי, המסקנות: טיפול רשלני ולא ראוי

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

יותר מחצי שנה עברה מאז שעולם הכדורגל, ולמעשה העולם כולו, הוכה בהלם: מותו הטראגי של דייגו מראדונה, פחות מחודש לאחר יום הולדתו ה-60, עורר גלים של אבל בארגנטינה ובכל העולם. לאחר מותו, הוצבו גם לא מעט האשמות לגבי אופי הטיפול הרפואי באגדת העבר, בין היתר מפרקליטיו ובני משפחתו של מראדונה.

אתמול (שישי) התפרסם הדו"ח של ועדה שכונסה לבדוק את הטיפול במראדונה, והמסקנות שלה תאמו את ההאשמות. ועדת המומחים כינתה את הטיפול "לא ראוי", במה שעלול להוביל לעונשי מאסר של עד 15 שנה לרופאים המעורבים, בשל רשלנות רפואית. הוועדה כונסה בעקבות תלונה שהגישו ע"י שתיים מבנותיו של מראדונה כנגד ליאופולדו לוקה, הנוירוכירורג שטיפל בו בזמן אמת, והאחרון גם נחקר לצד גורמים נוספים שטיפלו בכדורגלן העבר בדקות הקריטיות.

ע"פ הדו"ח בן 70 העמודים, מראדונה כמעט והופקר לגורלו. צוות המומחים כי הוא נותר במצב קשה במשך לא פחות מ-12 שעות לפני שנקבע המוות, ואף טענו כי במידה והיה מקבל טיפול רפואי טוב יותר, היו לו סיכויים טובים יותר לשרוד את קריש הדם במוח ממנו סבל, ושהוביל לסיום חייו הסוערים בנובמבר האחרון.

סבסטיאן סאנצ'י, מי ששימש בעבר כדוברו של מראדונה הגיב לדו"ח ואמר: "זה ברור שהפאנל קבע כי דברים לא נעשו כהלכה". ההאשמות החמורות לגבי הדרך בה טופל מראדונה בדרך למותו מתבהרות, והן עשויות להמשיך ולעורר הדים בימים הקרובים.

מעבר לתגובות