אופ"א החליטה שלא להעניש את 12 המורדות

משחקי חצי גמר האלופות והאירופית יתקיימו כרגיל בשבוע הבא. דיווח: הקבוצות חשופות לקנס ממארגני הסופר ליג

תגיות: סופר ליג

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

למרות הדם הרע בין אופ"א למורדות, מסתמן כי לא יהיו סנקציות. בישיבת הנהלה של הארגון האירופי הוחלט היום (שישי) שלא להעניש את 12 הקבוצות שפרשו כדי להקים את מיזם הסופר ליג (וחזרו בהן), כאשר המשמעות היא כי משחקי חצי גמר ליגת האלופות והליגה האירופית יתקיימו בשבוע הבא כסדרם.

רעיון הסופר ליג אומנם ירד, אבל הסיפורים מאחורי הקלעים ממשיכים להתפרסם. במוקד, כך על פי הדיווחים באירופה, הוחלט שכל קבוצה שזנחה את הפרויקט תיקנס בסכום עתק של כ-300 מיליון יורו. כזכור, נכון לעכשיו רק ריאל מדריד וברצלונה נותרו במיזם, כשהקטאלונים הכריזו אמש (חמישי) ש"סירוב לפרויקט יהיה טעות היסטורית". אחת הסיבות לביטחון של הקטאלונים, מספרים באירופה, זו העובדה שהם חתמו על הסכם לפיו יוכלו לצאת מהפרויקט מתי שירצו ללא תשלום. 

עוד נאמר בדיווח, שאף על פי ש-10 מתוך 12 הקבוצות מיהרו לנטוש את הספינה לאחר הלחץ שהופעל עליהם - הן עדיין לא חתמו על העזיבה בפועל. הסיבה: כולם מודעים להשלכות החמורות של עזיבה בעקבות החוזה עליו חתמו. הגורם שחשף את הפרטים הוסיף שהחשש מבריחת המועדונים האנגליים הוא זה שגרם לקברניטי היוזמה לכסות את עצמם עם קנס של סכום עתק. סיבה נוספת היא העובדה שחתמו על הלוואה מג'יי פי מורגן, שהייתה אמורה לחזור עם ריבית במהלך השנים הבאות.

בנושא אחר, לפי "ניו יורק טיימס", נשיא ברצלונה ז'ואן לאפורטה "הלשין" לנשיא הליגה הספרדית חאבייר טבאס על היוזמה הנרקמת להקמת הסופרליג - ובכך עזר לאופ"א להיערך להודעה הרשמית על הקמת המיזם לדרך. טבאס עדכן מיידית את נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, ולכן באופ"א לא באמת הופתעו מההודעה.

בנוסף, ב"אינדיפנדנט" דיווחו שאד וודוורד נפגש לראשונה עם בוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה שגינה את היוזמה, ימים ספורים לפני הסערה שהובילה להתפטרותו. על פי הדיווח, מנכ"ל יונייטד לא חשף את תכניותיו בפני ראש הממשלה ושוחח עימו על חזרת הקהל ומבגלות הקורונה.

אגב, הבנק האמריקאי ג'יי.פי מורגן, שהיה לגוף הפיננסי מאחורי הסופרליג, הוציא הודעה רשמית: "ברור שטעינו בהערכה כיצד קהילת הכדורגל תקבל את הליגה וכיצד זה ישפיע על העתיד. אנחנו נלמד מזה"

מעבר לתגובות