"הסירוב לסופר ליג - טעות": בארסה מתעקשת

בצל הסערה, הקטאלונים הודיעו רשמית: "נחפש נוסחה חדשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
ברצלונה בהתייחסות רשמית ראשונה לפרשייה שהסעירה את עולם הכדורגל (Getty)
ברצלונה בהתייחסות רשמית ראשונה לפרשייה שהסעירה את עולם הכדורגל (Getty)
תחילת כתבה

בעוד האנגליות מיהרו להתנער מיוזמת הסופרליג, עושה רושם שהספרדיות עדיין לא ויתרו לחלוטין. ברצלונה הוציאה הערב (חמישי) הודעה רשמית לפיה "עזיבת המיזם תהיה טעות היסטורית". עוד נאמר בהודעה, כי הקבוצה תחפש נוסחאות חדשות להקמת הליגה, תוך "הקשבה לקהל האוהדים ושמירה על סולידריות עם כל משפחת הכדורגל".

המועדון הקטאלוני, שהיה שותף בכיר לסערת הקמת הסופר ליג ממשיך בקו אחיד בכל הנוגע לגישתו לליגה החדשה. "במצב הסוציו-אקונומי הנוכחי, נדרש שינוי שישפר את המצב הקיים ויבטיח יציבות כלכלית בעולם הכדורגל על ידי שיפור המוצר שמוצע לאוהדים מסביב לעולם, זאת על ידי הגדלת קהל האוהדים של הענף, שהוא נקודת החוזק המרכזית שלו", נאמר בהודעת המועדון.

ההודעה המשיכה. "בהקשר זה, חבר המנהלים של ברצלונה אישר בדחיפות את ההצעה להיות חלק מהקמת הסופר ליג - מפעל שמטרתו לשפר את האיכות והעניין במוצר הומצע לאוהדי הכדורגל", נכתב והורחב באופן חד משמעי, "ההחלטה התקבלה מתוך הבנה כי זו תהיה טעות היסטורית לוותר על הזדמנות להיות חלק בהקמת המיזם הזה. כאחד המועדונים הגדולים בעולם, חלק מרוח המועדון תמיד היתה להיות בחוד החנית".

במועדון הסבירו כי כך או כך, ההחלטה לא היתה יכולה להתקבל באופן חד-צדדי. "בכל מקרה, כמועדון שתמיד היה ותמיד יהיה מבוסס על בעלותם של החברים בו, ברצלונה תמיד תשאיר את האישור הסופי של מהלך שכזה לחבריה אחרי בדיקה עמוקה של הנושא".

כפי שמסתמן, ברצלונה לא מתכוונת לנטוש את הפרויקט, אלא לנסות לבחון מחדש את הסיבות לנפילתו. "מכיוון שהתגובה הציבורית לפרויקט הגיע לכאלו גבהים, אין שאלה כי ברצלונה מבינה שנדרשת בדיקה עמוקה יותר לגביי הסיבות לתגובות האלו בכדי לבחון מחדש, במקרה הצורך, את ההצעה המקורית על מנת לפתור את כל הבעיות שנוצרו לטובת עולם הכדורגל", המשיכה ההודעה.

ז'ואן לאפורטה וליאו מסי. ברצלונה לא מוותרת על הסופר ליג (Getty)
ז'ואן לאפורטה וליאו מסי. ברצלונה לא מוותרת על הסופר ליג (Getty)
מעבר לתגובות