"שחקנים שתו וודקה בבוקר ורצו כמו בולט"

אקס ארסנל על סיפורים מרוסיה, החוב של זינ'צנקו ועוד

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(Getty)
(Getty)
תחילת כתבה

עמנואל פרימפונג אומנם גדל בארסנל מגיל 9, אך למרות הציפיות, לא ממש הצליח להתפתח לשחקן פרמייר-ליג, ושיחק בליגות נמוכות יותר באנגליה, שבדיה, קפריסין ורוסיה, שבה התראיין על הימים באופה, וסיפק תשובות שלא שומעים כל יום.

הקשר הגנאי, שלא שיחק כדורגל כבר כמעט שלוש שנים, נמצא כיום במולדתו וסיפר: "אני מתגעגע לכדורגל בטירוף, הייתה לי תקופה מצוינת ברוסיה, הטובה בקריירה. הכל היה טוב שם: המועדון, האוהדים והעיר. אם הייתה לי הזדמנות לחזור בטוח שהייתי עושה את זה. עכשיו בגאנה קשה עם הקורונה, אם אתם רוצים, שלחו לי את החיסון הרוסי".

פרימפונג סיפר שפעם הגיע לאימונים בנעלי בית: "אני אוהב לעשות דברים שונים. לפעמים אני מתנהג כמו אדם רגיל, לפעמים כמו משוגע. כל יום שונה, ולכן אף פעם לא משעמם לי. ועם הזמן התרגלתי לכפור. הצבתי לעצמי שתי מטרות: לבדוק אם באמת קר פה ואם הבחורות פה יפות. למה אני מתגעגע? חוץ מהבנות, לכלום. אבל ברצינות, לחברים, הייתי ממש שמח לראות אותם".

ואיך הוא העביר את הזמן ברוסיה "שיחקתי בפלייסטיישן, דיברתי בטלפון עם המשפחה והחברים, דיברתי עם בחורות יפות ושתיתי איתן וודקה. היו לי הרבה רגעים מטורפים! פעם אחת לפני משחק יצאתי לבלות. אל תחשבו שאני אלכוהוליסט, אבל החלטתי לשתות קצת ונראה לי שזה היה וודקה. נרדמתי במסעדה וישנתי שבע שעות. בערב ניגש אליי מישהו ואמר שאני צריך ללכת, אבל הייתי מאוד ישנוני".

"זה רק אחד הסיפורים. את חלקם אני לא יכול לספר. ביקשו ממני לקחת מונית אבל הייתי שיכור מאוד ולא יכולתי לתת את הכתובת שלי. הם ניסו להעיר אותי הרבה מאוד זמן ואחרי שעתיים לקחו את הטלפון שלי והתקשרו למישהו מהרוסים, הם באו בשבילי ולקחו אותי משם".


אחד השמות המוכרים ביותר שפרימפונג שיחק איתם ברוסיה הוא אולכסנדר זינצ'נקו, כיום במנצ'סטר סיטי: "הוא היה מקצוען גדול, בחור רציני מאוד שתמיד רצה ללמוד ולהשתפר. הוא השקיע הרבה מאמצים בלהגיע לאיפה שהוא נמצא עכשיו, זה לא רק מזל ואני גאה בו מאוד. הוא שאל אותי על אנגליה כל שבוע, אני זה שלימד אותו אנגלית והוא אף פעם לא שילם לי על זה. תכתבו שזינצ'נקו חייב לי, סיכמנו שהוא ישלם לי כשהוא עזב".

"בדרך כלל אני גובה 2,000 דולר לשעה, אבל הוא חבר, אז בשבילו זה רק 1,000. השקעתי בו כל כך הרבה זמן! תגידו לו שזה חשוב. הוא היה טוב מאוד בפיפ"א, כי באותה תקופה אני בעיקר שיחקתי והוא היה על הספסל, אז היה לו זמן להתאמן. לפעמים אנחנו בקשר, מתכתבים באינסטגרם, אבל לא באופן קבוע".

על ההסתגלות לרוסיה הוא סיפר: "הכבישים הפתיעו אותי, הייתי בטוח שהם יהיו הרבה יותר טובים, הייתי רגיל מאנגליה. אבל כשהגעתי לאופה, קיבלתי הלם. יש הרבה ריצה בכדורגל הרוסי, המון! הכדורגלנים פה תמיד בכושר, הם שותים וודקה בבוקר, ורוצים כמו יוסיין בולט. לא משעמם איתי אה? עכשיו אני חושב להפוך לקומיקאי, אני חושב שהרבה אנשים יבואו, אין טובים כמוני".

"אני רוצה לבוא לאופה ולשחק בסרט עם 20 בחורות רוסיות", סיכם  פרימפונג בדרכו. "היו לי הרבה הצעות וכותבים לי לבוא, אבל הבעיה היא שאין לי כסף לכרטיס טיסה. אבל אני באמת אוהב רוסיות. חבל שעזבתי את אופה מקום שאהבתי בכל ליבי. יש שם אנשים מדהימים ורוסיה הפגה למקום מיוחד בשבילי, אשמח לחזור".

מעבר לתגובות