לאפורטה: "לא מתכוונים למכור את דה יונג"

הנשיא התייחס גם לסאגת דמבלה, הצגתם של שחקני הרכש ושלח מסר ללבנדובסקי

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(Getty)
(Getty)

כבר לא מעט זמן שמדובר על כך שברצלונה תיהיה פעילה במיוחד בחלון ההעברות הנוכחי, כמו בזה שהיה בחודש ינואר האחרון. ז'ואן לאפורטה, נשיא ברצלונה, התייחס היום (שבת) לשחקני הרכש החדשים, לאלו שעוד אמורים להגיע ולאלו שעשויים לעזוב.

בראש ובראשונה הנשיא אישר שפרנק קסייה יוצג במועדון ביום רביעי ואנדראס כריסטנסן יוצג לאחר מכן, ביום חמישי. בנוסף, לאפורטה דיבר גם על עוסמאן דמבלה, שכבר היה נראה בדרך הבטוחה החוצה מהמועדון הקטלאני, אך עשוי לחתום בסופו של דבר על חוזה חדש: "אם הוא יסכים לתנאים שלנו, הוא ישאר במועדון".

שחקן נוסף של ברצלונה שיש ספק גדול לגבי הישארותו במועדון הוא פרנקי דה יונג, שמחוזר על ידי מנצ'סטר יונייטד, שכבר הגישה עליו הצעות. לאפורטה התייחס גם אליו: "לא רק יונייטד מעוניינת בו, יש עוד מועדונים. אין לנו שום כוונה למכור אותו והוא רוצה להישאר. אני הולך לעשות את מה שאני יכול בשביל לשמור על דה יונג, אבל יש גם את בעיית השכר שצריך לטפל בה".

שני שחקנים נוספים שעשויים להגיע בקיץ הקרוב לברצלונה הם רוברטו לבנדובסקי וראפיניה. על לבנדובסקי אמר הנשיא: "אני רוצה להגיד תודה ללבנדובסקי על כך שהביע רצון לשחק אצלנו. הוא שחקן נהדר, אבל כרגע הוא שחקן של באיירן אז אני מעדיף לא לדבר על זה". על ראפיניה אמר: "הוא רוצה לבוא אלינו וכבר דיברנו עם לידס, אך יש עוד מועדונים שמעוניינים בו והגישו עליו הצעות".

ילבש את המדים של ברצלונה? ראפיניה (GETTY)
ילבש את המדים של ברצלונה? ראפיניה (GETTY)

בתוך כך, ברצלונה ממשיכה להתכונן לעונה הבאה מבחינה כלכלית. לפי פרסום היום של "מונדו דפורטיבו" הקטאלוני, בארסה תמכור 15% נוספים מזכויות השידור שלה תמורת 400 מיליון יורו.

הקבוצה כבר מכרה חלק מהזכויות כדי לגייס כסף לטווח הארוך, וכעת במועדון מתכננים להשקיע 200 מיליון בשחקנים בעקבות הסכום שייכנס. יש ביקוש לזכויות השידור של בארסה, אחת הקבוצות האהודות בעולם, וכעת במועדון מקווים שכך יצליחו לסגור חלק גדול מהחוב.

ברצלונה תסיים את השנה, באופן נדיר, בלי הפסד. למרות זאת, ברצלונה עדיין לא יכולה לרשום את פרנק קסייה או אנדרס כריסטנסן לסגל בעקבות החובות השונים. הקבוצה עומדת למכור את הזרוע השיווקית שלה ודברים נוספים בחלון הקרוב כך שהיא תוכל לגייס סכום משמעותי.

הסכום, כך מקווים במועדון, יוביל להחתמה מרובעת: רוברט לבנדובסקי, ראפיניה, ברנרדו סילבה (מנצ'סטר סיטי) והבלם ז'ול קונדה (סביליה). הם יצטרפו לקסי וכריסטנסן אצל סגנית אלופת ספרד, שבסבירות גבוהה תפתח את העונה הבאה עם 6 שחקנים חדשים בהרכב.

מעבר לתגובות