אפקט אברמוביץ': בארסה תיפגע מכאוס צ'לסי?

מהבעיה עם אספיליקווטה ואלונסו ועד להחלטה שהתקבלה בנוגע לפוץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(GETTY)
(GETTY)

ברצלונה עוד נמצאת בעיצומו של המאבק על המקום השני בליגה הספרדית, אבל בינתיים היא כבר ממשיכה לבנות את התכנית לקראת עונת 2022/23. כעת, בתקשורת המקומית ממשיכים לספר על הפרוייקט של הקטאלוניים, שינסו לחזור לקדמת הבמה, או לפחות להתקרב לכך.

נתחיל מההגנה - מי שיעזבו בוודאות הם סמואל אומטיטי, אוסקר מינגסה וקלמון לאנגלה, כשבמקביל ההחתמה הראשונה תהיה זו של אנדראס כריסטנסן, שמסיים את חוזהו בצ'לסי. בנוסף, כידוע הבלאוגרנה מצפה לצרף גם את שני חבריו לבלוז, ססאר אספיליקווטה, ומרכוס אלונסו, אך במקרה הזה המצב מעט מורכב יותר, כשהשניים עוד מחזיקים בחוזה אצל הקבוצה הלונדונית.

אלונסו ואספיליקווטה אמנם רוצים לעשות את המעבר ולהגיע לספרד, כך מדווח ב'מונדו דפורטיבו', אך כאן ישנה השפעה לעזיבת רומן אברמוביץ' ולעובדה שכרגע אין 'בעל בית' מרכזי במועדון, שיוכל לקחת החלטות שקשורות לעניינים אלה, מה שתוקע את המשך התהליך לפחות בינתיים. בעקבות זאת, השפעת השחקנים על השחרור, לו הם מקווים לקבל מקבוצתם, מועטה. בשאר החוליה האחורית, המשך דרכם של דני אלבס וסרג'יניו דסט לא ברור, כשהמועדון צריך להחליט האם להציע לברזילאי חוזה לעונה נוספת, בעוד עבור אמריקאי-הולנדי גם השיפור שרשם במשחקים האחרונים לא בטוח יספיק להישארות.

גם הנושא של ריקי פוץ' ממשיך להעסיק את המועדון. "פוץ' חייב לעזוב את ברצלונה הקיץ", ציטטו ב'ספורט', זאת כשבדיווח מספרים שהנהלת ברצלונה כבר קיבלה את ההחלטה בעניינו, אך הוא ממשיך להתנגד למהלך זאת על אף שמיעט לקבל דקות גם בתקופתו של צ'אבי. בכל אופן, לפוץ' יש חוזה עד סוף 2023, ונותר עוד לראות את שיקרה מהזווית שלו. למעשה, לברצלונה יש שתי אפשרויות בנושא  - הראשונה היא לחדש את חוזהו ולנסות למכור אותו למועדון אחר, בעוד הצעד השני עשוי להיות ביטול החוזה ומתן פיצויים.

"חייב לעזוב" (GETTY)
"חייב לעזוב" (GETTY)
מעבר לתגובות