"בוסקטס לספסל": אוהדי בארסה נגד הקפטן

ויכוח בקרב אוהדי הקטאלונים: האם הקשר הוותיק איבד את היכולת?

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
עם 14 שנות קריירה מאחוריו ולא פחות מ-656 הופעות בכל המסגרות, סרחיו בוסקטס הפך - כנראה - לשחקן המזוהה ביותר עם ברצלונה נכון לעכשיו. הקשר שנולד בסבאדל ושיחק כל חייו במועדון הוא השחקן המכהן עם כמות ההופעות הגדולה ביותר (לפניו נמצאים אנדרס אינייסטה וצ'אבי שפרשו, וליאו מסי שהיום משחק בפאריס סאן ז'רמן).

אבל למרות היכולת הנהדרת לאורך השנים, כנראה שכל תהילה - בסופו של דבר - מגיעה לסיומה. ההופעה החלשה של בוסקטס בחצי גמר הסופרקופה נגד ריאל מדריד, החלה קמפיין שקשה להאמין שיקרה: אוהדי ברצלונה קוראים להוריד את הקפטן לספסל. לא פחות.

בטוויטר החל להשתרש ההאשטאג "Busquets En El Banquillo" ("בוסקטס לספסל"), וטוען כי עם כל האהבה - זמנו של בוסקטס לפנות את המקום לדור הצעיר. "אני אוהב את בוסקטס בכל ליבי", אמר אחד האוהדים ברשת החברתית, "אבל הוא כבר לא השחקן שהיה. החליפו אותו עם פרנקי דה יונג".
ובאמת, הקשר ההולנדי הוא זה שמוגדר כמחליף האולטימטיבי לקפטן בן ה-33, ומסומן - יחד עם פדרי וגאבי - ככוחות העולים בקישור הקטאלוני, של הקבוצה שנמצאת בחילופי משמרות. חלק מהאוהדים אף כינו את בוסקטס "הצב", בשל האיטיות של המשחק שלו. מנגד, הגיעה גם הדעה המנוגדת בקרב אוהדי בארסה, שבהאשטג הפוך כתבו "כבדו את בוסקטס". "גם אם אתם חושבים שהוא לא צריך לשחק", נכתב באחד מחשבונות האוהדים, "אסור לעשות קמפיינים נגד האיש והאגדה שנתן כל כך הרבה לקבוצה שהוא אוהב". למרות הירידה המסוימת ביכולת, בוסקטס לא איבד את מקומו בהרכב. הוא השלים 90 דקות מלאות בתשעת המשחקים האחרונים, ו-120 מול ריאל בקלאסיקו שנערך השבוע. אבל במועדון שמתנהל ע"י הקהל, אין ספק שרעשי הרקע עשויים לחלחל. האם בוסקטס אכן יאבד את המקום?
מעבר לתגובות