"גם ללא הכוכבים זה המשחק הכי טוב בעולם"

בעיית בארסה, התכנית של ריאל ודבר המהמרים. הקלאסיקו בפתח

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

שתיהן אולי פחות נוצצות מבעבר, אבל המעמד מחייב באותה מידה: ברצלונה וריאל מדריד ייפגשו ביום ראשון לקלאסיקו הראשון של העונה. רגע לפני, בתקשורת בספרד כבר מתחילים להתחמם.

קרלו אנצ'לוטי ורונלד קומאן יגיעו להתמודדות מעודדים. הראשון אחרי החמישייה מול שחטאר דונייצק באלופות, השני בעקבות שני הניצחונות מול ולנסיה ודינמו קייב - שאמנם לא היו מרשימים במיוחד, אבל החדירו מעט ביטחון לקטאלונים. ריאל תגיע למשחק מהמקום השני, עם חמישה ניצחונות והפסד, בעוד ברצלונה ממוקמת במקום השביעי עם שתי נקודות פחות.

וכעת, חזרה לקלאסיקו. בצד המקצועי, החדשות הרעות של בארסה מגיעות מכיוונו של ג'ורדי אלבה, שנקע את הקרסול מול דינמו קייב ונמצא בספק להתמודדות. "אני לא חושב שזה רציני, אבל זה כאב", הוא סיפר. אם אכן אלבה ייעדר, סרג'יניו דסט מסתמן כפייבוריט להחליפו. קומאן צפוי לשחק במערך של 4-3-3, איתו שיחק בשני המשחקים האחרונים, כשממפיס דפאיי יפתח כחלוץ מרכזי. פאטי, שקיבל מנוחה מול קייב, צפוי לפתוח. בקטאלוניה מדווחים שקיימת גם אפשרות שקומאן יעלה עם שלושה בלמים.

מנגד, אנצ'לוטי התראיין לתקשורת הספרדית והתייחס ליריבה הקטאלונית: "זו קבוצה שהיו לה הרבה בעיות, אבל לאט לאט היא מוצאת את הזהות ומשתפרת. זה מסוג המשחקים שלא חשוב איך הקבוצה מגיעה, אלא מה היא עושה על המגרש. המפתח זה ההגנה, כל המשחקים בהם שמרנו על שער נקי הסתיימו בניצחון שלנו. הבעיה של הקבוצה הזו היא לא הבקעת שערים, לכן אתמקד בהגנה. נצטרך להיות שלווים ובטוחים בעצמנו".

"זה הולך להיות הקלסאיקו הטוב שראינו מזה זמן רב, אין לי ספק", הכריז פרשן "מארקה", ראול וארלה. "שתי הקבוצות שוות, הכרטיסים הזולים יספקו אווירה ושני הכישרונות - ויניסיוס ופאטי - יהיו אמונים על הוויכוח התורן של מי עדיף. אם כי, שניהם עדיין רחוקים מהכוכב האמיתי של הקלאסיקו - כרים בנזמה. עם זאת, נראה שהתוצאה תהיה קשורה יותר לביצועים ההגנתיים של הקבוצות - כי בכל זאת, מסי לא שם, גריזמן לא שם, ראמוס לא שם ואפילו זידאן. ועדיין, זה מרגיש כמו המשחק הטוב בעולם".

אגב, יחסי ההימורים לקלאסיקו מיטיבים עם ריאל מדריד - שקיבלה יחס של 2.5 לניצחון. ברצלונה קיבל יחס כמעט זהה של 2.63, כאשר היחס לתיקו הוא 3.6. אז במי הייתם משקיעים את הכסף שלכם?