מסי: "מתים להוציא לי צהוב, זה מדהים"

כוכב ברצלונה תועד מתלונן, בספרד ביקרו את השיפוט

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
מסי. לא אהב את השיפוט (Getty)
מסי. לא אהב את השיפוט (Getty)
תחילת כתבה

ברצלונה עשתה אמש (שני) בדיוק את מה שאלופה צריכה לעשות. 0:1 קטן ובשיניים שנותן שלוש נקודות גדולות. החבורה של רונאלד קומאן גברה על ויאדוליד למרות משחק לא מספיק טוב, אך ידעה להוציא ממנו את מה שהיתה צריכה והתקרבה למרחק נקודה בלבד מאתלטיקו מדריד, רגע לפני הקלאסיקו מול ריאל מדריד.

מי שהתלונן על השיפוט היה לא אחר מליאו מסי. בירידה לחדר ההלבשה בהפסקה, קפטן ברצלונה תועד אומר לאחד מאנשים המועדון: "הם מתים להוציא לי כרטיס צהוב, זה מדהים". כזכור, אם כרטיס היה נשלף לעברו, הכוכב היה מפסיד את הקלאסיקו, דבר שלא קרה עד הסיום. עוד נקלט אומר: "אנחנו חייבים לנצח, לא משנה איך, להעלות הילוך ולשחק בקצב יותר גבוה".

בסופו של דבר, עוסמאן דמבלה היה גיבור הערב עם שער דרמטי בדקה ה-90, אך נראה כי מה שתפס את הכותרות בספרד היו החלטות השיפוט הגבוליות שסייעו לקטאלונים להשיג את התוצאה הרצויה. "דמבלה חוגג בצל המחלוקת" נכתב ב"אס". ב"מארקה" חיזקו וכתבו ש"דמבלה טילטל את הליגה בעזרת המחלוקת". זה לא נגמר כאן, "באל-מונדו דפורטיבו" הוסיפו כי "הצרפתי הציל את קבוצתו מול ויאדוליד שסיימה את המשחק בעשרה שחקנים בשל הרחקה מעוררת מחלוקת".

האירועים אליהם מתייחסים כלי התקשורת הספרדיים הם פנדל גבולי שלא נשרק לטובתה של ויאדוליד וכרטיס אדום שנשלף לחובתו של אוסקר פלאנו. בדקה ה-63 נגע ג'ורדי אלבה בבירור בידו ברחבה, אך צוות השיפוט סבר כי אין מקום לשריקה לכדור עונשין מ-11 מטרים מכיוון שהכדור נבעט על ידו של המגן ממרחק קצר ולכן לא היתה לו שליטה על המהלך.

בניגוד לפנדל מעורר המחלוקת, הרחקתו של פלאנו היתה בעייתית בהרבה. הקשר, לו היה משחק נהדר עד הדקה ה-79, גלש לרגליו של עוסמאן דמבלה בכדי למנוע התקפה של ברצלונה. בהחלטה תמוהה של השופט, פלאנו קיבל כרטיס אדום ישיר במה שעשה רושם כעבירה המחייבת כרטיס צהוב לכל היותר.

דמבלה חוגג שער ניצחון דרמטי (Getty)
דמבלה חוגג שער ניצחון דרמטי (Getty)
ליאו מסי. משחק פושר לפרעוש (Getty)
ליאו מסי. משחק פושר לפרעוש (Getty)

מי שהתקשה להסתיר את שמחתו בסיום המשחק היה רונאלד קומאן. מאמנה של ברצלונה חגג בטירוף את שערו הדרמטי של דמבלה, ובחר להחמיא במיוחד לשחקן ההתקפה הצרפתי. "דמבלה מאפשר לנו לשחק אחרת, הוא שחקן מפתח", פתח המאמן והוסיף הצהרה מעניינת, "אני רוצה שדמבלה ישאר, הוא שחקן חשוב. היום הוא הוכיח את זה במשחק ובשער שלו. הוא משתפר מאוד וההוכחה לכך היא שהוא התקדם פיזית".

ההולנדי התייחס למשחק הפושר של קבוצתו, שלמרות שהגיעה למצבים רבים, חסרה מאוד את החדות שאיפיינה אותה מול השער בחודשים האחרונים. "שיחקנו מתחת לסטנדרטים שלנו. איבדנו המון כדורים", אמר והוסיף בכנות, "יש רגעים בחיים שאתה בר מזל ויש כאלו שאין לך מזל. חייבים להמשיך עם המנטליות של להשיג תמיד שלוש נקודות".

רונאלד קומאן. יודע שהחניכים שלו היו לא מספיק טובים (Getty)
רונאלד קומאן. יודע שהחניכים שלו היו לא מספיק טובים (Getty)
מעבר לתגובות