ברצלונה: מיקל ארטטה עשוי להחליף את רונאלד קומאן

דיווח: ז'ואן לאפורטה שוקל לשלוח את מנג'ר ארסנל לקווים של הקאמפ נואו

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

שישה ימים בדיוק ממתינים עד לדדליין: ב-7 למרץ, יתכנסו ה"סוסיוס" של ברצלונה כדי לבחור נשיא חדש, במקומו של ג'וזפ מאריה ברתומאו שהתפטר. מי שנחשב למועמד המוביל הוא ז'ואן לאפורטה, מי שכבר היה נשיא המועדון והוביל את בארסה (ככל הנראה) לתקופה היפה בתולדותיה, עם לא פחות משלוש זכיות בליגת האלופות. הבוקר (שני), כבר מתפרסמות חלק מהתכניות המקצועיות של לאפורטה, במידה ואכן ייבחר, והן כוללות שם אחד מסקרן: מיקל ארטטה.

ע"פ הדיווח שהתפרסם בתחנת הרדיו "RAC1", לאפורטה סימן את ארטטה כאחד המועמדים האפשריים להחליף את המאמן הנוכחי, רונאלד קומאן, על הקווים בקאמפ נואו. לאפורטה אמנם נמנע מלתקוף את קומאן פומבית במהלך הקמפיין שלו, אבל גם לא הבטיח כי ימלא את חוזהו במידה וינצח. למעשה, כשנשאל על עתידו של קומאן, חזר ואמר כי גורלו ייקבע "על פי התוצאות והמשחק".

לארטטה בן ה-38 יש היסטוריה עם ברצלונה: כמו לא מעט אנשים שהגיעו בסופו של דבר לאמן את הקבוצה, הוא גדל במועדון (הגיע אליו כשהיה בן 15), ואף שיחק בקבוצות המללואים, אך לא הגיע בסופו של דבר לקבוצה הבוגרת.

את עיקר הקריירה שלו, העביר ארטטה בקבוצות כמו ריינג'רס, ריאל סוסיאדד, אברטון וכמובן ארסנל - אותה הוא מאמן כיום. בין לבין, שימש ארטטה גם כעוזרו של פפ גווארדיולה במנצ'סטר סיטי - מה שבוודאי מוסיף לו קרדיט במסדרונות בארסה. אז האם הוא האיש שימציא את "הפפ טים" החדשה? עוד חזון למועד, אבל יהיה מעניין.

רשם את ארטטה בפנקס. לאפורטה (getty)
רשם את ארטטה בפנקס. לאפורטה (getty)
מעבר לתגובות