כבר לא מפליא: הסיבות לעזיבתו של אודגור

סוסיאדד, ארסנל ומיעוט הדקות במדריד. הקשר מחפש בית חדש

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
מרטין אודגור. יפרח מחדש במקום אחר? (Getty)
מרטין אודגור. יפרח מחדש במקום אחר? (Getty)
תחילת כתבה

מיעוט הדקות, המקום בתחתית הרוטציה וההשוואה הבלתי נמנעת לעונה שעברה עשו את שלהם. הקשר הנורבגי הצעיר מרטין אודגור מצא מספיק סיבות מבחינתו לעזוב את ריאל מדריד בפעם הרביעית.

כזכור, אודגור הגיע לריאל מדריד כהבטחה הגדולה ביותר של הכדורגל הנורבגי. מאז שחתם ב-2016 בריאל מדריד קסטיליה, הציפיות מילד הפלא היו בשמיים. אך נראה כי אודגור, שנמצא במדריד מגיל 16, התקשה לעמוד בתקוות שתלו בו בבלאנקוס ומאז 2017 נע מהשאלה להשאלה - תחילה בהירנביין, אח"כ ויטסה ארנהיים ובשנה האחרונה ביצע את קפיצת המדרגה המשמעותית ביותר שלו כשחתם בריאל סוסיאדד. ודווקא כשהדברים התחילו להסתדר לאודגור, הגיעה נפילה נוספת.

ההשאלה בסאן סבסטיאן היתה אמורה להימשך שנתיים, אך יכולתו הטובה בעונה שעברה גרמה לזינאדין זידאן לקרוא חזרה לסגל שלו את הקשר המוכשר. אודגור, שלראשונה בקריירה הרגיש בשל להיות חלק משמעותי מהפאזל במדריד, נקרא לדגל וחזר לאלופת ספרד. אך מוטיב האכזבה בקריירה של הנורבגי חזר גם כאן, הקשר נמצא בתחתית הרוטציה של המאמן הצרפתי ושותף העונה בשבעה משחקים, מתוכם שיחק רק 232 דקות - הכי מעט מבין כל שחקני הקישור במדריד.
אודגור במדי ריאל. לא מצא את מקומו. (Getty)
אודגור במדי ריאל. לא מצא את מקומו. (Getty)

מבחינתו של הקשר שחגג לא מזמן 22, אין יותר זמן לבזבז על הספסל. בעונה שעברה אודגור שותף ב-36 משחקים בהם כבש שבעה שערים, בישל תשעה, היה אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בעונה המוצלחת של סוסיאדד וסייע לקבוצה לסיים במקום השישי בלה-ליגה שהוביל לליגה האירופית. בסאן סבסטיאן התאהבו בילד, שהתאהב בהם בחזרה.

כעת, מרטין אודגור עומד בפני צומת, כאשר את ההחלטה לעזוב את מדריד הוא כבר קיבל. מצד אחד, קשר נבחרת נורבגיה יכול לצאת להשאלה נוספת במקום בו פרח, ומצד שני עומדת ארסנל שמחזרת אחרי הקשר המוכשר כבר מ-2019. כך או כך, נראה כי עזיבתו תהיה שוב במתווה של השאלה. עם שנתיים נוספות בחוזה במדריד, הזמן יגיד אם מערכת היחסים בין אודגור לבלאנקוס תניב פירות לשני הצדדים.

זינאדין זידאן. שיתף את הנורבגי שבע פעמים העונה. (Getty)
זינאדין זידאן. שיתף את הנורבגי שבע פעמים העונה. (Getty)
סיים את ההשאלה מוקדם מהצפוי. אודגור בסוסיאדד (Getty)
סיים את ההשאלה מוקדם מהצפוי. אודגור בסוסיאדד (Getty)
מעבר לתגובות