"זה לא היה כדורגל": זידאן זעם על התנאים

אחרי ה-0:0 מול אוסאסונה, זידאן זעם: "לא היה צריך לשחק". קורטואה: "אנחנו לא בובות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

כעס גדול בריאל מדריד: אחרי תקופה יחסית חיובית, הבלאנקוס סיימו אמש (שבת) רק ב-0:0 עם אוסאסונה מתחתית הטבלה, ופספסו הזדמנות לעלות (ולו זמנית) אל המקום הראשון. רוב האצבעות המאשימות נשלחו לעבר ראשי הליגה הספרדית, שכן הטענה המרכזית היא שהמשחק לא היה צריך להתקיים לנוכח תנאי מזג האוויר הקשים. ריאל אמנם הבקיעה שני שערים שנפסלו, אבל סבלה ממשחק חלש, לא הצליחה לייצר מצבי הבקעה אמיתיים, ובעטה למסגרת כדור אחד בלבד ב-93 הדקות שנערכו באצטדיון אל סדאר.

גם זינדין זידאן, מאמן הבלאנקוס, הגיב בזעם אחרי ההתמודדות. "זה לא היה כדורגל היום", הוא התייחס לתנאי המגרש, ולשלג הכבד שירד באצטדיון לאורך כל המשחק. "עשינו מה שיכולנו לעשות על המגרש הזה. המשחק היה צריך להידחות, אבל זה כבר היה. עכשיו אנחנו אפילו לא יודעים מה לעשות. אין לנו מושג מתי ואיך נחזור".

טיבו קורטואה הוסיף ביקורת משלו: "אנחנו בני אדם, לא מופע שחייב להמשיך כל הזמן. אנחנו לא בובות. צריכים קודם כל לחשוב על הבריאות והביטחון של כולם, הגענו לפה בכביש מלא בשלג".

דווקא אחד השחקנים המזוהים עם ריאל בתקופה האחרונה, טוני קרוס, התרכז הרבה יותר ביכולת של קבוצתו: "תנאי המגרש? הם היו שם עבור שתי הקבוצות. גם בתנאים קשים כאלה, קבוצה עם האיכות שלנו צריכה לייצר הרבה יותר. לא הגענו להרבה הזדמנויות היום, ולקינו ברמה הזאת. אין תירוצים".

כזכור, ההכנה של ריאל, בלשון המעטה, לא היתה אידיאלית: עקב תנאי מזג האוויר הקשים בספרד, שכבר דחו משחק אחד במחזור הזה (זה של אתלטיקו מדריד מול אתלטיק בילבאו), הקבוצה התעכבה אמש שעות ארוכות בנמל התעופה במדריד, ולא יצאה האם ומתי תצא. בסופו של דבר, נמצא הפיתרון והיא נסעה. ספק אם זה היה סוף שבוע שריאל תרצה לזכור, על הדשא - וגם מחוצה לו.

אגב, גם בכלי התקשורת בספרד התייחסו בעיקר לעניין מזג האוויר, שהשפיע על התוצאה המאופסת. ב"אס" השתמשו בכותרת "מתחת לאפס", בעוד במארקה נכתב "מדריד מתקררת".

מעבר לתגובות