שון וייסמן: "לא אעצור". צפו בראיון המלא

הבעלים של ויאדוליד ("הוא נותן לי טיפים. המעורבות שלו גדולה"), המפגש המשעשע עם קפטן ריאל ("רבנו על פאול, ואז הוא אמר לי 'נסה לקבל את הכדור בפעם הבאה, אז ברחתי לצד השני") והעתיד: "זו רק ההתחלה, נותנים לי פה הרבה קרדיט ואני רעב להוכיח להם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחרי העונה הגדולה בקריירה שלו, שון וייסמן החל את 2020/21 עם מעמסה לא מוכרת: ציפיות. החלוץ הישראלי שעבר מוולפסברגר, אחרי שנה של 30 שערים בכל המסגרות, לויאדוליד - הגיע בתור הרכש הכי יקר של המועדון הספרדי אי פעם, וככזה הוא שיחק - לא פעם - עם "משקולות על הרגליים". אחרי שבשבת כבש את השער השלישי שלו העונה, וייסמן התפנה לדבר, בראיון ל"מגרש פתוח": על החיים בעיר החדשה, היחסים עם הבעלים רונאלדו, וגם על החיים החדשים כאבא.

"אני שמח שעמדתי במילה שלי", הוא הצהיר בתחילת הראיון, "ושלא ניפגש בישראל בינואר. אני בספרד, כיף פה וגם המצב בסדר יחסית לעולם". האם התמודד עם חוסר סבלנות מסביבו? "האמת היא שהתמיכה שאני מקבל היא מדהימה. גם מהקהל, גם מהעיתונות, גם מהצוות המקצועי. הייתי בטוח שיהיו חסרי סבלנות, אבל באמת שקיבלתי תמיכה אדירה. דברים קצת לא הסתדרו בהתחלה, אבל כל מי שמבין כדורגל, ויודע שצריך להיות סבלני, הבין. היום, אחרי שהבקעתי שלושה שערים והשגנו ניצחון חשוב, זו רק ההתחלה - ואני לא מתכוון לעצור. אני תמיד רעב".

בהמשך, סיפר גם על המועדון אליו הגיע: "ויאדוליד היא כמו וולפסברגר, אבל פי 10. אני נהנה מאוד כאן, יש פה אנשים מדהימים, ספרדים הם כמו ישראלים, אפשר להגיד. אמנם הקורונה עצרה את העולם, ואי אפשר להסתובב כמו פעם, אבל אני עדיין מסוגל להרגיש את האוהדים וזה כיף. אני מקווה רק להמשיך".

גם לגבי הבעלים של המועדון, רונאלדו הברזילאי, הוא סיפר: "הוא יחסית מעורב. יש לו 3-5 אנשים קרובים אליו, שנמצאים כל יום ודואגים שהכל יהיה כמו שצריך. זה כבוד גדול שהוא כאן, הוא מדבר ומסביר ונותן טיפים, אמר לי: מה שצריך, אני פה בשבילך. לדעתי זה החלוץ הכי גדול בהיסטוריה. המעורבות שלו חזקה, אבל הוא לא מתערב למאמן. לעצה שלו יש משמעות".

"כל מה שצריך, אני פה בשבילך". רונאלדו הברזילאי (getty)
"כל מה שצריך, אני פה בשבילך". רונאלדו הברזילאי (getty)

חלק מהנוכחות בליגה הספרדית, פירושו מאבקים עם השחקנים הכי גדולים בעולם. כך למשל, סיפר על רגע אחד עם בלם וקפטן ריאל מדריד - סרחיו ראמוס. "עליתי לכדור מולו, והוא צעק לשופט: פאול, פאול. אמרתי לו: 'זה לא פאול, אתה בחור חזק'. הוא ענה לי: 'לא פאול? תנסה לקבל את הכדור בפעם הבאה'. אמרתי לו: לא, לא, והלכתי לצד שני", הוא צחק.

ומה לגבי מסי? "אני לא מהסוג שמתרגש, בכלל התרכזתי במשחק, אבל זה כיף לראות את השחקן הגדול בהיסטוריה. לפחות אוכל להגיד שהייתי חלק מההיסטוריה (מסי הבקיע מול ויאדוליד את השער שסייע לו לעקוף את פלה). זה כיף לשחק מול השחקנים הטובים בעולם".

אבל בזמן האחרון קרה אירוע משמעותי עוד יותר בחיים של וייסמן: הוא הפך לאבא. "זה הגול הכי טהור וטוב שיש", הוא צחק, "אני מאחל לכולם דבר כזה. זה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. רק שתהיה בריאה, וכולנו נהיה, עם המצב הלא נעים הזה". ולסיום - הוא לא שכח לשלוח ד"ש גם לקבוצתו הקודמת שלו. "מכבי חיפה תיקח אליפות? אם לא עכשיו, אז מתי? אני שמח בשבילם, ומחזיק אצבעות לכולם".

"כיף לראות את השחקן הגדול בהיסטוריה". מסי (getty)
"כיף לראות את השחקן הגדול בהיסטוריה". מסי (getty)
מעבר לתגובות