חולם בספרדית: הדרך למעלה של שון וייסמן

הפגישה בה קיבל טיפים מרונאלדו, הגעגועים למשפחה בווינה, הקשר עם הקהילה היהודית וההצהרה הנוזעת: "הוא לפני השיא". שון וייסמן מתחיל עונה בוויאדוליד, אך מכוון גבוה מזה

יגאל גולדשטיין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הנציג הישראלי בליגה הספרדית, שון וייסמן, צפוי לערוך הערב (17:00) את הבכורה שלו במדי ריאל ויאדוליד, שתפגוש את ריאל סוסיאדד במסגרת המחזור הראשון בליגה הספרדית. החלוץ, כזכור, נרכש בארבעה מיליון אירו מוולפסברגר האוסטרית לאחר עונת שיא בה כבש שלושים שערי ליגה והפך לאחד החלוצים המבוקשים ביבשת.

"החלום שלו היה לשחק באחת הליגות הגדולות", סיפר סוכנו, רוי רייבר, רגע לפני הבכורה, "בחודשים האחרונים הרבה מועדונים פנו אליו. חשבנו על הכל, הליגה, סגנון המשחק, מי המאמן, מי הבעלים. לא רצינו ללכת למועדון גדול מדי. ללכת לדורטמונד היה מהלך לא חכם, לחכות שארלינג האלנד לא ישחק. ויאדוליד היא קבוצת אמצע טבלה והעיר נחמדה".

וייסמן, יש לציין, חזר מהנבחרת רק בשבוע שעבר והוא מחפש דירה בעיר ומעביר את הזמן בשיחות וידאו עם אשתו, עדן שילדה רק לפני שלושה שבועות את בתו הבכורה ומתגוררת כרגע בווינה. מי שמסייעת לה בזמן חופשת הלידה ועד המעבר לספרד היא אמו של שון, ורדה.

וייסמן. רצה להגיע לליגה גדולה (ריאל ויאדוליד, רשמי)
וייסמן. רצה להגיע לליגה גדולה (ריאל ויאדוליד, רשמי)

החלוץ, שמקיים אורח חיים מסורתי, ייאלץ לנסוע שעה וחצי כדי לחבור לקהילה היהודית הגדולה במדריד, אך הוא לקח גם את זה בחשבון. מחב"ד כבר יצרו קשר עם האורח החדש בעיר. אחרי החזרה מהנבחרת, וייסמן ביצע בדיקת קורונה עם נחיתתו בספרד ולאחר מכן הצטרף לאימונים עם יתר חבריו ובסה"כ רשם שלושה אימונים.

ההתאקלמות שלו כללה הגשמת חלום של כל חובב כדורגל, כשנפגש בשישי עם הבעלים של המועדון, רונאלדו, לשיחה בארבע עיניים. כוכב העבר הברזילאי ואחד החלוצים הטובים בהיסטוריה בירך אותו עם בואו, הצהיר בפניו שהדלת תמיד פתוחה עבורו ואף סיפק לו כמה טיפים.

"שון מאוד מרוצה, אנחנו אופטימיים, השחקנים החמיאו לו על יכולתו", המשיך רייבר, "עד כה הכל בסדר. עכשיו הוא צריך להראות את היכולות שלו". בסביבתו של וייסמן אופטימיים כי מה שהצליח בצורה יוצאת דופן באוסטריה, יצליח גם בספרד בתקווה שעונה טובה תביא אותו לאחד המועדונים הגדולים ביבשת. "הוא לפני השיא שלו, שיגיע רק בעוד שנתיים, הוא יהפוך לטוב יותר", בטוח רייבר.

רונאלדו. נתן כמה טיפים (ריאל ויאדוליד, רשמי)
רונאלדו. נתן כמה טיפים (ריאל ויאדוליד, רשמי)
מעבר לתגובות