"ללופטגי נגמרו התירוצים לאי שיתוף דאבור"

בסביליה החמיאו לחלוץ על הבכורה: "אין הצדקה לנידוי שלו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

כמעט שנה מאז שנרכש תמורת 15 מיליון יורו מרד בול זלצבורג, חמישה חודשים מאז שהצטרף רשמית לסביליה ו-16 מחזורים מפתיחת העונה, מואנס דאבור סוף סוף רשם את הופעת הבכורה שלו בליגה הספרדית, במדי הקבוצה של ז'ולן לופטגי.

חלוץ נבחרת ישראל אומנם עלה מהספסל רק בדקה ה-78 ב-1:1 נגד אוסאסונה, אך השאיר טעם של עוד אצל האוהדים. החלוץ הציג יכולת טובה עם מספר מהלכים נאים, וכמעט כבש את שער הניצחון לסביליה בדקה ה-88, כשבעיטה שלו מזווית קשה במיוחד פגעה בקורה.

גם בתקשורת הספרדית החמיאו לחלוץ וב"אל דסמארקה" נכתב: "דאבור היה צריך רק קצת כדי להראות שמגיעות לו הרבה יותר דקות, שיש לו כדורגל ושהוא לכל הפחות ברמה של השאר. ללופטגי לא נשארו תירוצים לא להציב אותו בהרכב והעקשנות לא מובילה לשום דבר טוב.

"בדקה ה-88 דאבור היה יכול להפוך לגיבור של משחק קשה, אבל לא היה לו מספיק מזל, אך אי אפשר להתווכח עם התחושה שהשאיר. סביליה השתפרה בהתקפה מאז שנכנס ודאבור הצליח לסכן מאוד את השער, במיוחד עם שותפו לחוד צ'יצ'אריטו. עם היכולת שהציג בכל הדקות שלו עד עכשיו, הנידוי שהוא מקבל ממש לו מובן".

גם ב"אסטדיו דפורטיבו" דאבור זכה למחמאות: "בדקות שקיבל, הוא מסר בהזדמנות הראשונה כדור עומק טוב לצ'יצ'אריטו, שלא הגיע לכדור, ושלוש דקות לסיום הוא כמעט כבש את שער הליגה הראשון שלו, אבל הבעיטה שלו פגעה בקורה. אין ספק שה-8 בדצמבר יהיה תאריך מיוחד עבור החלוץ יליד נצרת, שחיכה חמישה חודשים לדקות הראשונות שלו ב'לה ליגה', תחרות שהוא רצה להוביל בה מהיום הראשון".

עיתונאי נוסף העביר מסר ללופטגי: "לדאבור ולמוניר מגיעות הרבה יותר דקות מאלה. לא מובן למה הישראלי ערך בכורה רק במחזור ה-16 בלה ליגה".

גם שחקן נבחרת ספרד בכדוריד, חואן אנדרו, שאוהד את סביליה, צייץ: "ראיתי מדאבור יותר כדורגל ב-10 דקות מאשר מצ'יצ'אריטו ב-90. זה תיקו מאכזב אחרי יותר מ-30 דקות של עדיפות במשחק. אחרי המשחק הזה, אני לא מבין למה דאבור ומוניר משחקים כל כך מעט. צ'יצ'אריטו היה רע מאוד היום".

דאבור עם מוניר וצ'יצ'אריטו. באנדלוסיה מעדיפים את הישראלי (Getty)
דאבור עם מוניר וצ'יצ'אריטו. באנדלוסיה מעדיפים את הישראלי (Getty)