בשביל זה הוא בא? הערך של דאבור לסביליה

בספרד ניתחו את השיקולים העסקיים והפנייה לשוק הישראלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

כשהוא עדיין לא זומן אפילו פעם אחת לסגל של ז'ולן לופטגי, יחד רכישתו של חלוץ נוסף בדמות צ'יצ'אריטו הרננדס, אין ספק שתחילת דרכו של מואנס דאבור בסביליה מוצלחת הרבה פחות ממה שקיווה. עם זאת, נראה שהמועדון הספרדי מפיק תועלת גם מחוץ למגרש מהחלוץ הישראלי, מה שככל הנראה היווה חלק מהשיקולים לצירופו מרד בול זלצבורג.

כזכור, דאבור נרכש בינואר האחרון על ידי המנהל המקצועי של סביליה דאז, חואקין קפארוס, תמורת כ-17 מיליון יורו. בכתבה שפורסמה באחד מכלי התקשורת הבכירים באנדלוסיה, "אסטדיו דפורטיבו", פורסמה הכתבה "דאבור: משפיע בהפתעה", בה נטען שמקורות במועדון רואים בחלוץ אדם משפיע מאוד בישראל, שנחשבת לשוק חשוב מאוד עבור סביליה.

"למרות שמדובר באזור מוגבל מבחינה גאוגרפית, במועדון מודעים לכך שהיהודים נמצאים בכל רחבי העולם ובעלי כוח קנייה גבוה", נכתב בכתבה, ודוגמא שהובאה היא קבוצת קואנטום פאסיפיק של עידן עופר, שרכשה שליש ממניותיה של אתלטיקו מדריד.

דאבור עצמו תואר כ"משפיע שקט", מאחר שהחתמתו פתחה לסביליה דלתות אצל כלי תקשורת גדולים ואצל ההתאחדות לכדורגל בישראל, ובין השאר דובר על שישה מסעות אפשריים לישראל מסיבות פרסומיות טהורות.  עניין נוסף הוא גם הספונסרים, כשפלייטיקה הישראלית הוחלפה על ידי מרתונבט כנותנת החסון הראשית של המועדון מאנדלוסיה, כמו גם הספונסרית "מיי הריטג'", שגם שוכנת בתל אביב.

דוגמא לכוחו השיווקי של דאבור היא שביום שסביליה הודיעה על החתמתו של החלוץ, הידיעה זכתה באתרים יהודיים לחשיפה בפני 60 מיליון גולשים, "נתון מטורף בהשוואה לתקשורת הספורט בספרד".

אז אומנם דאבור עדיין לא קיבל מז'ולן לופטגי אפילו דקה אחת כדי להראות את יכולת הכיבוש, שהביאה אותו לסיים את העונה החולפת עם 37 שערים במדי רד בול זלצבורג, אך הוא יכול להתנחם בכל שבקבוצתו החדשה רואים בו נכס גם מחוץ לכר הדשא.

דאבור. "המשפיע השקט" של סביליה (סביליה, רשמי)
דאבור. "המשפיע השקט" של סביליה (סביליה, רשמי)