אחרי ההדחה: פאבלו מאצ'ין פוטר מסביליה

משבר קשה באנדלוסיה: קפארוס ישמש כמאמן זמני עד תום העונה

א א א א (שנה גודל)
על הכוונת? מאצ'ין (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)
על הכוונת? מאצ'ין (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)
תחילת כתבה

כבר תקופה ארוכה שסביליה נראית רע מאוד ואמש אחרי שהפסידה 4:3 לסלביה פראג והודחה מהליגה האירןפית, המאמן פאבלו מאצ'ין שילם על כך ביוקר. הרוחיבלאנקוס הודיעו היום (שישי) על פיטוריו של המאמן שהגיע בקיץ ואת מקומו יחליף חואקין קפארוס, הדיירקטור, עד תום העונה.

אחרי שפתחו טוב את העונה בשלוש החזיתות, מאצ'ין וקבוצתו נקלעו למשבר עמוק עם פתיחת 2019 והדרדרו מהמקום הראשון למקום השישי בספרד. בגביע הודחו כבר בשלב רבע הגמר לברצלונה וכאמור אמרו שלום לאירופה בשלב 16 האחרונות של הליגה האירופית. התוצאות הרעות והכדורגל הירוד עשו את שלהן וגרמו לזעזוע.

חשבון הנפש בסביליה הוא קשה וכואב. ההדחה מגיעה אחרי שנים אירופיות חלומיות עבור האנדלוסים: בחמש השנים האחרונות סביליה זכתה שלוש פעמים ברציפות בליגה האירופית, הגיעה לשמינית גמר ליגת האלופות, ובעונה שעברה התקדמה עוד שלב והודחה רק בשלב רבע הגמר.

לאחר המשחק, אמר מאצ'ין בסיום: "קשה לנתח את מה שקרה, אנחנו שבורים, זה החלק האכזרי של הכדורגל. בעבר היה לנו הרבה מזל בטורניר הזה, הפעם זה לא קרה. אני מאוד מאוכזב, השחקנים נתנו כל מה שהיה להם. הם כבשו שער אחד יותר מאיתנו ואנחנו צריכים לקבל את זה. זה היה בידיים שלנו, אבל זה ברח לנו ברגע האחרון".

בהמשך, התייחס המאמן גם למעמדו, עוד בטרם נודע לו שיפוטר: "הדבר האחרון שאני חושב עליו כרגע הוא מצבי האישי, המטרה שלי היא להרים את הקבוצה, יש לנו קרב חשוב ביום ראשון". שוער הקבוצה, תומאש ואצ'ליק, היה המום בסיום: "קשה לומר משהו בכלל. היה לנו יתרון גדול בהארכה, ואיבדנו אותו. ברכות לפראג".

תומאש סוצ'ק, קשר הצ'כים, היה בעננים: "אנחנו מאושרים. זה משחק שנזכור לכל ימי חיינו. זו היתה משימה כמעט בלתי אפשרית, להבקיע פעמיים בהארכה מול קבוצה כל כך טובה, אבל לא הפסקנו להאמין שזה אפשרי ועשינו זאת".

ההישג של סלאביה מתעצם כשבוחנים את הרקורד שלה בשנים האחרונות: בשש עונות רצופות הצ'כים בכלל לא השתתפו בתחרות אירופית כלשהי, כשבשנתיים האחרונות פעם אחת הודחו בשלב הפלייאוף של מוקדמות הליגה האירופית (2016/17), ופעם אחת הודחו בשלב הבתים (לאחר שנשרו ממוקדמות ליגת האלופות).

מעבר לתגובות