דאבור חתם בסביליה עד 2023 ויצטרף בעונה הבאה

רשמית: העסקה הושלמה ורד בול זלצבורג תקבל 15 מיליון יורו על החלוץ. מלך השערים של הליגה האירופית: "המטרות לא השתנו". מאצ'ין: "רצינו אותו עכשיו, אך זה לא אפשרי"

תגיות: מונאס דאבור

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

זה היה צפוי ועכשיו זה גם רשמי: מואנס דאבור ישחק בסביליה בעונה הבאה. חלוץ רד בול זלצבורג חתם הערב (חמישי) אצל האנדלוסים עד 2023 אחרי שעבר את הבדיקות הרפואיות. במסגרת העסקה האוסטרים יקבלו 15 מיליון יורו על מלך שערי הליגה האירופית (6) והוא ימשיך לשחק בשורותיהם עד הקיץ.

דאבור הגיע אתמול לספרד באישורה של זלצבורג והתקבל על ידי נציגה של סביליה. בשדה התעופה הוא הצטלם ליד הסמל של קבוצתו בעונה הבאה ואחרי השלמת העסקה, החלוץ הפך לשחקן הישראלי היקר אי פעם. זו תהיה התחנה השלישית בקריירה האירופית של דאבור, ששיחק בעבר גם בגראסהופרס.

דאבור הבהיר שאחרי השלמת העסקה הגדולה, כעת הוא יתרכז בזלצבורג: "למרות שאשחק בקבוצה אחרת החל מהקיץ, אתמקד בהצלחה של זלצבורג. המטרות שלי לא השתנות ויש לנו עוד דרך ארוכה לעבור העונה". מאמן סביליה, פאבלו מאצ'ין, התייחס לרכש המיועד אחרי משחק הגביע מול אתלטיק בילבאו: "רצינו לצרף אותו כבר בחלון ההעברות הנוכחי, אבל זה היה בלתי אפשרי. המועדון עושה הכל כדי להגיע מוכן לעונות הבאות".

דאבור. מעבר ענק (getty)
דאבור. מעבר ענק (getty)

דאבור בן ה-26 כבש 20 שערים ב-30 משחקים העונה בכל המפעלים, שישה מתוכם בליגה האירופית. לפי אתר "טרנספר מרקט", שוויו של הישראלי עומד על 15 מיליון יורו.

אחרי 19 מחזורים, האנדלוסים מדורגים במקום השלישי בטבלה, 10 נקודות מברצלונה המוליכה. מאמן הקבוצה הוא מאצ'ין, שמונה בתום העונה שעברה. לדאבור צפויה תחרות קשה על חולצת ההרכב ואף על הסגל, כאשר בחוליית התקפה משחקים אנדרה סילבה, מוניר אל חדאדי, קווינסי פרומס, וויסאם בן ידר ונוליטו.

סביליה שעלתה מהמקום הראשון בשלב הבתים של הליגה האירופית, תשחק מול לאציו האיטלקית בשלב 32 האחרונות. דאבור כאמור, הוא מלך השערים של המפעל ועשוי לפגוש את קבוצתה הבאה בהמשך הדרך.

אגב, גם האקסיות הישראליות של דאבור ירוויחו. אחי נצרת, הקבוצה בה גדל, תקבל כ-375 אלף יורו, בעוד מכבי ת"א "תסתפק" ב-300 אלף יורו, שני אחוזים מההעברה.