"צריכים לתת למסי בכל שנה את כדור הזהב"

סמפאולי וסביליה מחכים לכוכב של בארסה. לואיס אנריקה: "רוצים להתחזק בינואר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחרי ה-3:1 למנצ'סטר סיטי בליגת האלופות, בפני ברצלונה עומד מפגש מסובך לא פחות. הקטאלונים יתארחו בראשון (21:45) אצל סביליה, שגם היא בתקופה מצוינת: הקבוצה של חורחה סמפאולי לא הפסידה ב-4 המחזורים האחרונים, בהם רשמה 3 ניצחונות שמציבים אותה ערב המחזור 3 נקודות מהפסגה.

אנדרס אינייסטה וג'רארד פיקה ימשיכו להיות החיסורים המשמעותיים בבארסה, כשגם אנדרה גומש, ג'ורדי אלבה, ז'רמי מתיה ואליש וידאל יחמיצו אותו בגלל פציעות. בקיץ האחרון, הקטאלונים ביצעו לא מעט רכישות, שנועדו למלא את החלל במקרה שיש שחקנים חשובים חסרים ונראה שהתיאבון נפתח במועדון.

צריך למלא את חסרונו של פיקה. אומטיטי (gettyimages)
צריך למלא את חסרונו של פיקה. אומטיטי (gettyimages)

"יש לי תשובה לא כל כך מקורית: הדלת שלנו תמיד פתוחה לחיזוק הסגל", הכריז לואיס אנריקה, "הכל תלוי באפשרויות והאם הן יעניינו אותנו, כמובן שגם למחיר יהיה משקל". עוד לפני פתיחת חלון ההעברות, מאמן הקטאלונים צריך להתמודד עם אחת הקבוצות האטרקטיביות בספרד: סביליה מגיעה למפגש מול האלופה אחרי 0:4 על דינמו זאגרב, שקירב אותה משמעותית לשמינית גמר ליגת האלופות.

חורחה סמפאולי החמיא לליאו מסי, עם התקרבות טקס כדור הזהב. "צריכים לחלק שני כדורי זהב - אחד למסי ואחד ששאר השחקנים יתמודדו עליו", אמר מאמן סביליה על בן ארצו, "מאז הפריצה שלו, הוא היה יותר טוב מכל האחרים בפער. כשאתה משחק נגד ברצלונה, אתה צריך להגיע עם שתי תוכניות משחק: אחת לעצור את ברצלונה והשניה לעצור את ליאו".

שתי הקבוצות כבר נפגשו פעמיים העונה, כשברצלונה משיגה ניצחונות 0:2 ו-0:3 בדרך לזכייה בסופר קאפ הספרדי. "נשחק מול קבוצה בלתי ניתנת לעצירה, קשה להכריז שברצלונה נכנסה למשבר רק מכיוון שהפסידה", התייחס סמפאולי ליריבה. מאמן סביליה אישר שניקולאס פארחה יעדר והביע תקווה שסמיר נאסרי, שנפצע מול זאגרב, יוכל לקחת חלק במשחק. הצרפתי הוא אחד השחקנים הבולטים אצל האנדלוסים העונה, לאחר שהושאל מסיטי.

משוכה קשה לבלאוגרנה (gettyimages)
משוכה קשה לבלאוגרנה (gettyimages)
לואיס אנריקה הודה שיחפש חיזוק בינואר (gettyimages)
לואיס אנריקה הודה שיחפש חיזוק בינואר (gettyimages)