רשמי: אינטר וקונטה הודיעו על פרידה

אחרי שתי עונות ואליפות, המאמן עוזב בשל המצב הכלכלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

שבועיים בלבד לאחר שהחזיר את אליפות איטליה למילאנו, אנטוניו קונטה סיים את דרכו באינטר. אחרי לא מעט דיווחים לאורך היום על המהלך שבדרך, הערב (רביעי) האלופה הטרייה הודיעה שהושג הסכם על פרידה הדדית.

בהודעה הרשמית שפורסמה, הנראזורי נפרדו מהמאמן: "המועדון כולו רוצה להודות לאנטוניו על העבודה היוצאת מן הכלל שעשה, שהגיעה לשיאה בזכייה בסקודטו ה-19. אנטוניו קונטה יישאר לנצח חלק מההיסטוריה של המועדון".

אחת הסיבות לכך היא שקונטה לא מוכן לקבל את העובדה שאם ימשיך בתפקידו, הוא יצטרך לקבל מספר שינויים - זאת בעקבות המצב הכלכלי תקציב יצטרך להיות מקוצץ ב-15-20 אחוז, וכי ייאלץ למכור שחקנים בסכום של 100-80 מיליון יורו. המאמן האיטלקי לא מרוצה מכך, ורוצה להוביל פרויקט מנצח.

כזכור, קונטה חתם באינטר רק לפני שנתיים והוא הוביל את הקבוצה לסקודטו ה-19 שלה והראשון אחרי 11 שנים. בעונה הקודמת גם סיים כסגן אלוף אירופה בליגה האירופית, אחרי שנוצח על ידי סביליה. במהלך קריירת האימון הספיק לזכות עד כה בחמש אליפויות (שלוש עם יובנטוס, אחת עם צ'לסי ותואר נוסף עם אינטר), גביע אנגלי אחד ושני תארי סופר קאפ עם יובנטוס.

בארץ המגף החלו כבר לציין את המועמדים להחליפו, במידה ואכן הצדדים יבחרו לסיים את ההתקשרות. מסימיליאנו אלגרי, שהוליך את הביאנקונרי לחמש אליפויות וארבעה גביעים, הוא אחד הבכירים למשרה, על אף שהמאמן בן ה-53 שלא אימן בשנתיים האחרונות, הוזכר בשבועות האחרונים לאימון ריאל מדריד.

מעבר לתגובות