קרב האלופות: יובה חייבת ניצחון על אינטר

הגברת הזקנה חולמת על מקום בצ'מפיונס. בצל הקשיים הכלכליים בנראזורי, אנטואן קונטה לא יקיים מסיבת עיתונאים

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
ביובה יקוו שרונאלדו ימשיך בכושרו הנהדר (Getty)
ביובה יקוו שרונאלדו ימשיך בכושרו הנהדר (Getty)
תחילת כתבה

המירוץ של יובנטוס אחרי המקום בליגת האלופות יעמוד מחר (שבת) בפני צומת דרכים משמעותית, כשהגברת הזקנה תארח את אינטר למשחק שעלול לגנוז את חלומות הצ'מפיונס של אנדראה פירלו וחניכיו.

המצב עבור יובה הם פשוט. במקרה של הפסד לנראזורי, האלופה היוצאת תוכל למצוא עצמה מחוץ לליגת האלופות בעונה הבאה - אירוע שעשוי לטלטל את המועדון מטורינו. מעבר לשינויים צפויים בצוות המקצועי, אי העפלה למפעל היוקרתי באירופה עלולה לגרום לעזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו, שרק ברביעי האחרון חגג את שערו ה-100 במדים הלבנים-שחורים.

אחרי תשע שנים רצופות בהן היתה חברת קבע במפעל, כולל העפלה לשני גמרים בפרק הזה הזה, מקומה של יובנטוס בליגת האלופות בסכנה אמיתית. שני מחזורים לסיום העונה, הגברת הזקנה נמצאת במקום החמישי עם 72 נקודות, אחת פחות מנאפולי הרביעית ושלוש פחות מאטאלנטה ומילאן שמעליה, שיפגשו במחזור האחרון. בכדי שהביאנקונרי יעלו למקום הרביעי המוביל לצ'מפיונס, יהיו חייבים לקוות למעידה של לפחות אחת מהשלוש שמעליה, ולמעשה לא תלויים בעצמם.

אצל אינטר אין משמעות גדולה למשחק הקרוב למעט חשיבותו הספורטיבית והיריבות עם הקבוצה מטורינו. האלופה הנכנסת נמצאת בעיצומו של משבר כלכלי גדול שמרחף מעל המועדון ומשאיר הרבה שאלות פתוחות בנוגע לעונה הבאה של הנראזורי. המשבר מעלה כל כך הרבה תהיות, שהמאמן אנטוניו קונטה לא יקיים מסיבת עיתונאים לפני המשחק בכדי להימנע משאלות העיתונאים שאינן קשורות לכדורגל.

כזכור, הנהלת המועדון ממילאנו ביקשה משחקניה לוותר על שתי משכורות ונעתנה בשלילה. אגב, גם בצד השני ישנן בעיות דומות, ועל פי דיווחים באיטליה נדרשו שחקני האלופה היוצאת להמתין עם משכורות מרץ, אפריל, מאי ויוני עקב סיבוכים כלכליים של המועדון שמתקשה להתאושש ממשבר הקורונה.

הקבוצות נפגשו העונה שלוש פעמים, פעם אחת בליגה ופעמיים במסגרת הגביע, כשהמאזן ביניהן עומד על 1:1 ותוצאות תיקו אחת. במפגש הגביע בין השתיים, היתה זו יובה שהעפילה לשלב הבא. אגב, החבורה של פירלו תתמודד בגמר המפעל ברביעי הקרוב מול אטאלנטה.

בנוסף, יהיה זה מפגש בין שני מלכי השערים של הליגה - כריסטיאנו רונאלדו ורומלו לוקאקו. לפורטוגלי 28 שערי ליגה והוא מוליך את טבלת הכובשים בסרייה א'. לבלגי 22 ויקווה לצמצם את הפער במפגש הקרוב.

לוקאקו מול דה ליכט. המפגש הקרוב משמעותי ליובה הרבה יותר (Getty)
לוקאקו מול דה ליכט. המפגש הקרוב משמעותי ליובה הרבה יותר (Getty)
מעבר לתגובות