"די דומים": על הסכסוך בין קונטה למוריניו

עוזרו של האיטלקי בעבר: "אי הבנה, יש ביניהם רק כבוד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

החתימה של ז'וזה מוריניו ברומא השבוע לא רק היתה צעד מפתיע ומרתק, אלא גם - מסתבר - העירה יריבות ישנה: זו שבין מוריניו לבין אנטוניו קונטה, מאמנה של אינטר. אלא שאולי באווירה מעט יותר מפויסת, מסתמנת רגיעה ביחסים ביניהם, מעט לפני שייפגשו שוב, בעונה הבאה של הליגה האיטלקית.

שורש הסכסוך הוא בעונת 2016/17, אז קונטה היה מאמן צ'לסי; מוריניו אימן במנצ'סטר יונייטד. באוקטובר 16', צ'לסי הביסה ללא קושי 0:4 את יונייטד, וקונטה חגג את השער הרביעי באופן מופגן על הקווים. מוריניו התלונן: "אתה לא חוגג ככה ב-0:4", התייחס ליריב האיטלקי, "אפשר לחגוג ב-0:1 ככה, אחרת זה משפיל עבורנו".

שנה אחר כך, מוריניו עקץ את קונטה שוב, כשבמסיבת עיתונאים התייחס לתלונות של יריבו על הפציעות המרובות (באופן לא מפורש): "אני אף פעם לא מדבר על פציעות. מאמנים אחרים, הם בוכים כל הזמן כששחקן נפצע. הדרך הנכונה היא להתעלם מאלה שפצועים ולהתרכז במי שכן משחקים. אני יכול לבכות בחמש דקות אחרי, אבל לא יותר מזה".

אלא שלקראת המפגש המחודש בעונה הבאה, היה מי שניסה להרגיע את הרוחות - ולמשימה נשלח עוזרו לשעבר של קונטה, אנג'לו אלסיו, שטען: "זו היתה אי הבנה... בסך הכל הם די דומים, לשניהם יש אופי חזק, וזו אחת הסיבות שהם התנגשו. מוריניו היה מאוכזב מאיך שקונטה חגג, והם המשיכו לריב".

"לפעמים דברים יוצאים מפרופורציה", המשיך אלסיו, "שניהם חכמים אז הם ידעו לטהר את האווירה. עכשיו יש ביניהם כבוד, ואני בטוח שנראה את זה כשהם ייפגשו בעונה הבאה". כזכור, השבוע מוריניו חתם ברומא השבוע, ויחזור לליגה האיטלקית 11 שנה אחרי הקדנציה שלו באינטר - אותה עזב מיד לאחר שזכה עם המועדון בליגת האלופות.

מעבר לתגובות