"מוזר". רומא ולאציו מתכוננות לדרבי שונה

לראשונה ייערך המפגש ללא קהל. לוליץ' בסגל לאציו אחרי שנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
צ'ירו אימובילה. ינסה להמשיך לכבוש גם בדרבי (Getty)
צ'ירו אימובילה. ינסה להמשיך לכבוש גם בדרבי (Getty)
תחילת כתבה

אחרי שלושה ניצחונות רצופים ו-2:2 דרמטי מול המוליכה אינטר, רומא תנסה להמשיך את המומנטום החיובי בדרבי של הבירה מול לאציו. יריבתה העירונית מגיעה אחרי שני ניצחונות רצופים, ועבורה מדובר בהזדמנות מצויינת להתקרב לרביעייה הראשונה בסרייה A.

ניצחון של הג'יאלארוסי ישרת אותם כפליים במפגש הקרוב. ביום ראשון ישחקו אחת נגד השניה אינטר ויובה (מקומות 2 ו-4) המקיפות את רומא בטבלה. כתוצאה מכך, ניצחון יכול להעלות את החבורה של פאולו פונסקה למקום השני או לעזור להם לפתוח פער מהמקום הרביעי.

המאמן פאולו פונסקה סימן את השחקנים המסוכנים של היריבה: "יש להם את מילינקוביץ'-סאביץ' ואת לואיס אלברטו, הם שחקנים טובים מאוד. הם היו הרבה בראש שלנו והתכוננו אליהם". ניקולו זאניולו, אנתוניו מירנטה וריקארדו קליאפורי ייעדרו בשורות רומא עקב פציעות. מי שינסה לסייע לקבוצה הוא החלוץ אדין דז'קו שכבש בשניים משלושת הדרבים האחרונים, ו-7 בסך הכל העונה בסרייה A. פדרו יחזור לסגל אחרי שנעדר חודש בשל פציעה.

האולימפיקו. הפעם לא יהיה קהל (Getty)
האולימפיקו. הפעם לא יהיה קהל (Getty)

לאציו יודעת שהמשך העונה שלה יושפע משמעותית מהמשחק מול היריבה העירונית. החניכים של סימאונה אינזאגי נמצאים כרגע במקום ה-8, שש נקודות מרומא. שני הניצחונות האחרונים מול פיורנטינה ופארמה נתנו זריקת עידוד לתכולים, כאשר פליפה קאייסדו (כבש בשני המשחקים האחרונים) וצ'ירו אימובלה (11 שערי ליגה העונה) ינסו להפתיע את הגנת הג'יאלארוסי.

"זה יהיה דרבי מוזר" פתח סימאונה אינזאגי כשנשאל על כך שזה יהיה הדרבי הראשון בין השתיים ללא קהל, "האוהדים יחסרו לנו מאוד". על כך שקבוצתו יכולה לחבר רצף של שלושה ניצחונות אמר המאמן: "ניצחון יוסיף לנו המון ביטחון, אבל אנחנו מתמקדים בכל משחק לגופו. עוד לא ניצחנו שלושה משחקים רצופים".

הבשורה המשמחת ביותר הגיעה מכיוונו של הקשר הבוסני סנאד לוליץ'. הקפטן של לאציו, שלא שיחק קרוב לשנה עקב פציעה, חוזר לסגל של אינזאגי ויעמוד לרשותו של המאמן: "הוא סבל המון. אבל הוא הרבה יותר טוב היום, הוא חוזר בצורה הטובה ביותר", סיפר המאמן לקראת חזרתו של הבוסני.

סימאונה אינזאגי. מקבל חזרה את הקפטן שלו (Getty)
סימאונה אינזאגי. מקבל חזרה את הקפטן שלו (Getty)
מעבר לתגובות